Zvlášť šialené US Open. Kto na tenisové show siahne po trofejách?

Tento rok sa v betónovej džungli, už často rozpaľuje stále sakramentsky silné augustovej slnko, schyľuje ku zvlášť pútavému predstavenie.

Coby svetová a nasadená jednotka do neho v utorok v hlavnej aréne vstúpia Karolína Plíšková, minuloročná finalistka . Sedem súperiek ju môže v opäť zveľadenie areálu na Flushing Meadows zvrhnúť z trónu. Taký nával je za ňou v poradí WTA. Tak vyrovnaná je špička.Tak otvorené US Open sa tento rok koná.

“Cítim sa tu výborne, rada by som zostala úplne hore, mám slušnú šancu,” povedala Plíšková.

Jej najbližší sokyne Halepová z Rumunska sa hneď v pondelok, v prudkej žiari reflektorov preslávené night session stretne s bývalou šampiónkou a vracajúci sa dopingovú hriešnicou Šarapovovou.

Na domácom grandslamu bude znovu stretávať tehotná Serena Williamsová. Odhlásil sa Bieloruska Azarenková, ktorá sa s bývalým partnerom odo o výchovu osemmesačného syna.

minuloroční šampiónovi. Angelique Kerberová a Stan Wawrinka s trofejami.Kto je poláska tento rok?

Na extra vábivú kombináciu titulu a čísla 1 tak mienia zaútočiť tiež Španielka Muguruzaová, Ukrajinka Svitolinová, Dánka Wozniacka, Britka Kontaová, Ruska Kuznecovová a Venus Williamsová, ktorá vravela, že sa bude biť aj za sestru.

aj na slovo vzatí znalci hľadajú jasné favoritky ťažko, a preto by po lesklom pohári pokojne mohla siahnuť aj niektoré menej známe slečna.

Ešte väčšie nepokoje zachvátili mužskú súťaž, v ktorej zo zdravotných dôvodov schádza päť z jedenástich najväčších borcov ATP Tour – Brit Murray, Srb Djokovič, Švajčiar Wawrinka, Japonec Nišikori a Kanaďan Raonic.

Do pozícií najhorúcejších kandidátov na trofej sa vrátili dvaja báječní veteráni a rivali, Federer zo Švajčiarska a Španiel Nadal.Avšak aj stav ich opotrebovaných tiel – zvlášť s prihliadnutím k tradičnej náročnosti US Open – vyvoláva množstvo otázok.

Preto si na dlhú výpravu pavúkom trúfajú aj mladí dravci, Zverev z Nemecka, Thiem z Rakúska či Kyrgios z Austrálie. Výsledky show v monštruóznych a prepychových kulisách centrá Billie Jean Kingovej sa za týchto okolností zdajú byť až dráždivo nepredvídateľné.

Organizátori pokračujú v prestavbe areáli, ktorá má celkom stáť 550 miliónov dolárov (vyše 12 miliárd korún). Na prémie pre hráčov tentokrát vyhradili rekordných 50,4 milióna dolárov (vyše 1,1miliardy korún).

Komerčne nesmierne úspešný podnik každoročne priláka okolo sedem sto tisíc fanúšikov, v ktorých prejavoch sa mieša tenisová znalosť s divokosťou a buranstvím.Niektorí sa v priebehu výmen pokojne prechádzajú po tribúne a nahlas sa bavia.

Aj preto časť tenistov US Open nemiluje. Niekoho večne tepajúca mesto vysáva, iného nabíja. Cenu triumfov v newyorskej peci to však nezráža. Skôr naopak. Dokráčí k nim len tí najudatnejší a najodolnejšie bojovníci. Sú dosiahnuteľnejšie než predtým. Nech sa uchádzači o ne predvedú!