Zničíš raketu, zaplatíš. Ten fanatik čaká na ďalšie pokuty

“Som sa na ňom naklonil,” povedala neskôr. Sudca jej dal varovanie, ktoré by sa mohlo stať trestným ihriskom pri opakovaní trestného činu. Sankcie za porušenie pravidiel od Australian Open unikli tentokrát.

Iné, samozrejme, tak robia. A niektoré nedávno dvakrát. Nemec Alexander Zverev a Coco Vandewegheová z USA patrí medzi známejšie hráčov, ktorí tento rok v Melbourne museli vysoliť dvetisíc dolárov (vyše päťdesiat tisíc korún) za zničenie svojho pracovného nástroja, domáci výtržník Nick Kyrgios schudobnel dokonca o 2 500 dolárov.

< p> Čerstvo ohrozený výrobcom rakiet.Do novo uzatvorených či predĺžených zmlúv ju podľa denníka Sydney Morning Herald zanáša firma Yonex, ktorej výrobky používa práve Kyrgios, Vandewegheová, Nemka Angelique Kerberová alebo Švajčiar Stanislas Wawrinka.

“Je to revolučný krok, ktorý splnil odpor niektorých klientov,” píše denník. “Yonex si zakladá na udržanie čistej imidž a snaží sa odradiť svojich hráčov od demolácie svojich produktov na dvorcoch celého sveta.”

Nie je jasné, koho presne sa ustanovenie týka, keďže znenie konkrétnych kontraktov zostáva tajné.Pravdepodobne má pôsobiť najmä na deti a tínedžerov ako napríklad potláčanie hlasitého a otravného hekání na mládežníckych turnajoch.

Čo na to Češky, s ktorými hocikedy v žiary bitky lomcujú návaly zúrivosti? “Keby sa trestalo už za hodenie, asi by som sa Wilson nedoplatil,” povedala s úsmevom Barbora Strýcová.

“Som opatrnejší pri láske, ale na poslednom turnaji v Sydney som minul jednu raketu. Rada by som bola pokojnejšia, ale v tom strese je to niekedy ťažké. ”

” Nech to Babolat urobí taky. Mne je to jedno, “povedala ako obvykle svojrázna Karolína Plíšková.

V sobotu jej výbuch hnevu prospel.Odfúkala negatívne pocity, začala sa liečiť a podarilo sa zvrátiť skóre takmer strateného veku. “Pokojne niečo také mohla urobiť už skôr,” vyhlásil jej tréner David Kotyza.

Deštrukcia rakety – podobne ako napríklad roztrieskali gitary na rockovom koncerte – je svojím spôsobom spektakulárne záležitosťou.

Tieto kontroverzné scénky z inak uhladeného tenisového prostredia priťahujú pozornosť.

Takmer kultovom sa stalo predstavenie Cyperčania Marcos Baghdatis, pri ktorom pred piatimi rokmi práve v Melbourne počas chvíľky roztrieskal hneď štyri rakety. Jeden z jeho záznamov má na YouTube vyše 2,38 milióna zhliadnutí.

Prečo je vlastne ničenie vlastného majetku nežiaduce? Niektorí vidia prirodzený výraz emócií, ďalší nedostatok sebakontroly.Netýka sa len povesti športu dámy a páni. Medzi výmenami môže narušiť súpera. A zvlášť vo zúrivejší prípadoch taky ohrozovať zberača, rozhodca či divákov.

Plíšková si s rôznymi názormi na lámanie náčinie hlavu príliš neláme. Zmeškané strely sú pre teba ľúto? počula otázku o tlači. “Ani nie. Len som si myslela, že ju nepotrebujem. Že sa to ľuďom to nepáči, pretože sú to hrozní sušníci. “