Wales tréner Howley kvapky Dan Lydiate a Jamie Roberts pre Argentina Test

Wales nie je náchylný k paradigmatickým posunom v priebehu deviatich rokov v rámci súčasného manažmentu, ale spôsob porážky soboty v Austrálii spôsobil radikálne zmeny v sobotňajšom stretnutí s Argentínou v Cardiffe.

Jamie Roberts a Dan Lydiate, dvaja kľúčové postavy v treťom víťaznom seriáli Test medzi ľuďmi a Austráliou v Sydney pred tromi rokmi, bol zrušený Rob Howleyom, ktorý je dočasným trenérom Walesu, zatiaľ čo Warren Gatland si vezme so sabatu, aby sa pripravil na turné Lions v lete na New Zealand.Wales vyvolať teenager Keelan Giles do tímu pre Argentínu konflikt Čítajte viac

Centrum Roberts bol pravidelný vo Walese štartovej zostave od roku 2009, kedy sa naposledy objavil na lavičke, preslávený pre jeho ťažké beh a silné riešenie.Lydiate urobil svoju povesť na nevidiacich, ale v čase, keď sa medzinárodná hra vyvíja, stáva sa viac útočiacou a menej štruktúrovanou, Wales našiel stáť ešte stále vzal ich späť: oni stratili päť po sebe idúcich testov a vyhrali len tri “sme boli sklamaní spôsobom, akým sme prehrali Austráliu,” povedal Howley, ktorý povedal, že hovoril s Gatlandom tento týždeň, ale len o víťazstve Írska proti All Blacks. “V našom výberu sme urobili reakciu. Sedel som s Jamie – je kapitánom našej obrany a v našej hre sa vyskytlo množstvo defenzívnych chýb. To nebolo dosť dobré a Scott [Williams] ponúka inú zručnosť s loptou v ruke. “Jamie nebol jediný hráč, ktorý urobil chyby.Je sklamaný a som si istý, že od neho odošleme odpoveď, ak sa stane náhradou. Dan vynechá na lavičke, pretože James King nám dáva ďalšiu možnosť č. 8, ktorú potrebujeme. Rozdiel tento týždeň od posledného je v tom, že Sam Warburton bol späť vo výberovom mixu. “Warburton prekonal porážku v Austrálii o 32-8 rokov, keď sa po piatich týždňoch stretol s Cardiff Blues s poraneniami tváre a krku. On sa vráti na stranu, ale nie na kapitána; Gethin Jenkins – ktorý vyhrá 133. testovací čiapku, rekord pre front-row vpred – si zachováva pásik.Warburton bude hrať z pozície na nevidiacich, pričom Justin Tipuric pokračuje ako otvorený. Hoci Gatland a Howley nehovorili o pokrčení Walesu Austráliou, Írsko ukázalo, že spôsob, ako poraziť Nový Zéland, je podstatne odlišný od toho, metóda používaná v sérii Austrália v roku 2013. Úloha vnútri centra je obzvlášť rozdielna, miešanie obrany a útoku, zatiaľ čo vpred je väčší dôraz na manipuláciu a atletizmus – jedným z dôvodov, prečo Wales nahradil Samson Lee na tesnej hlave ktorý má zatiaľ začiatok zápasu pre Exeter.

“V tejto skupine nie je žiadna spokojnosť, ale výber bude mať hráčov na okraji,” povedal Warburton. “Warren nám vždy povedal, že budeme hrať každý test, ako keby to bol náš posledný a nikdy nepovažujeme naše miesta za samozrejmosť.Jamie je pre nás obrovským číslom a tento týždeň má ešte veľký príspevok. Bolo to ťažké týždeň a sobota nemôže prísť čoskoro dosť pre nás. Dúfam, že Anthony Foley podľahne írske Chicagské prekvapenie proti všetkým Černochom The Breakdown Čítať ďalej

Druhý riadok Alun Wyn Jones, ktorý zmeškal zápas Austrálie po smrti svojho otca, sa vracia a dokonca aj bez Roberts a Lydiate v boku, štartová zostava má celkovo 800 Wales caps. Polostrov Rhys Webb bol vylúčený zo zvyšku jesennej série a v piatok bude mať operáciu na členku, ktorý zranil proti Austrálii. Argentína si pripomenula svoje veteránske centrum Juan Martín Hernández po minulom týždni 54-20 víťazstvo nad Japonskom v Tokiu, spolu s bývalým Leicesterovým bokom Pablom Materom.Ich dvaja najvýznamnejší hráči, polovica Nicolása Sáncheza a No8 Facundo Isa, ktorí minulý mesiac porazili Austráliu v Twickenhamu, začali obaja.