Villarreal CF – Apollon Limassol

Villarreal si hravo poradil s bezbranným Apollon Limassol a jeho rozprávka končí. Cyperský tím inkasoval štyri góly, po dvoch z nich si rozdelili Gerardo Moreno a Javier Espinosa.

Hoci sa prvej minúty mohli zdať veľmi opatrné a neproduktívne, domáce diváci sa dočkali pomerne skoro. Ich miláčikov poslal do vedenia Gerard Moreno, ktorý si nabehol do pokutového územia. Guľatý nezmysel si ho našiel po narážačke Caniho s Lucianom Viettem a Moreno krásnu ranou prekonal brankára Apollon Limassol – 1: 0.

Skorý gól nalomil sebadôveru ambiciózneho cyperského celku a Villarreal toho chcel využiť. Napriek tomu sa v jeho tábore neodohrávalo všetko len v pozitívnom duchu, pretože po pätnástich minútach sa zranil obranca Antonio Rukavina a na jeho miesto do hry vstúpil Mario Gaspar. Výmena stráží však Villarreal nijako nespomalila a naopak sa na bránu váłho valil ďalší útok. Aj z neho sa domáci presadili, ale Moreno bol tentoraz v ofsajdovej pozícii, takže arbiter Hunter nemal na výber a gól neuznal.

Vzápätí sa pred bránu hostí zniesol ďalší loptu z pravej strany, tentoraz sa do šance dostával Luciano Vietto, ktorý ale rovno pálil na bránku. Vale musel vyrážať na roh a mal pri tom veľa čo robiť. Po rohovom kope od Espinosu sa lopta zniesol k dos Santosovi, ktorý vôbec nemieril zle. K nemu často smerovala pozornosť obrancov hostí prejavovaná najmä kolíky na kopačkách. Aj preto musel niekoľkokrát na plochu zdravotný tím.

Druhý polčas sa niesol opäť v znamení tlaku Villarrealu, ktorý dnes svojho súpera jednoznačne prehrával. Do šance sa dostal Espinosa, ale jeho ak bol zablokovaný. Voľný priamy kop Apollon rozohrával Meriem, na zadnej tyči našiel nabiehajúceho Abraháma a ten chcel zakončiť, ale lopta mu zobral brániace Marín. Javier Espinosa sa nakoniec dočkal odmeny za svoju aktivitu, keď sa stal tretím strelcom dnešného zápasu.

Espinosa prenikol s loptou pri nohe dovnútra vápna, kde si nerobil zbytočnú hlavu s ďalším postupom a jednoducho loptu napálil do brány Apolóna. Villarreal po päťdesiatich minútach viedol o tri góly a obrana Apolóna bola v troskách.

Trochu vzrušenia na druhej strane chcel vykonať Gaston Sangoy, ale po jeho snahe arbiter neukázal ani na rohový kop, ktorého sa hráč hostí vehementne dožadoval. Apollon nemal šancu skórovať, pretože mu domáci za mohutných ovácií divákov na štadióne El Madrigal nepožičali loptu. Pre posilnenie ofenzívny vozby sa na ihrisko dostal aj Manuel Trigueros, ktorý vystriedal unaveného dos Santosa. Marine sa z ničoho nič ocitol vo vápne súpera a veľmi podarene vypálil. Nanešťastie ale mieril len tesne nad bránu!

Do zaujímavej šance sa dostal aj Abrahám, ktorý si nabehol s loptou do vápna a vypálil, ale ani on nemal správne nastavená mieridlá. Po snahe Trigueros kopal Villarreal roh, ale ani končiaci Marín nemal šťastie. V drese Apollon Limassol sa na ihrisko pozrel aj český útočník Jan Rezek, ktorý sa dostal do dvoch šancí. Najprv napádal zlú rozohrávku Villarrealu, z čoho rezultovali zaujímavá akcia cyperského celku. Následne Rezek sám vypálil, strela bola zablokovaná.

Do tretice bol Rezek v akcii, keď fauloval Juana Carlosa. Sa skóre zápasu Rezek nič neurobil, naopak sledoval ďalší gól v sieti svojho tímu. Gerard Moreno totiž zavŕšil veľmi pohľadné skóre z pohľadu Villarrealu, keď sa po prihrávke od dos Santosa dostal do vápna a prestrelil brankára Váłho po štvrtýkrát!

zdroj: bonusz-online.com