Viktoria Plzeň – FK Teplice

Viktoria Plzeň zareagovala na výhru pražskej Sparty tým najlepším možným spôsobom a vyhrala nad hosťami z Teplíc. Aj toto stretnutie rozhodla jediná bránka, ktorej šťastným autorom sa na začiatku druhého polčasu stal Lukáš Hejda. Plzeň vďaka tomuto úspechu zostáva na prvej priečke, zatiaľ čo Teplice sú siedmej.

Nielen fanúšikovia Plzne ale po zápase asi cítili, že ich hráči mohli zvíťaziť oveľa vyšším rozdielom. Plzeň ale dlhodobo trpí produktivitou, ktorá jej v zakončení zrovna nepraje. A dnešný večer nebol výnimkou, len Václav Pilař spálil minimálne tri dobré šance na vyššie skóre. Napriek tomu bol základný úloha splnená a Teplice odchádzajú s prázdnou.

Práve aktívny Václav Pilař sa natlačil do pokutového územia a po pár minútach hry mohol poslať Plzeň do vedenia, lenže lopta dostával príliš vysoko a nezakončil ideálne. Plzni sa podarilo o poznanie viac ohroziť bránku Teplíc po trinástich minútach, keď Vaňková hlavičku vyrazil Grigar len pred seba, ale dobiehajúci Stanislav Tecl zakončiť presne nedokázal.

Iba dve minúty stačili obrane Teplíc na to, aby Stanislava Tecla opäť nechala zakončovať. Ale ani na druhýkrát sa Tecl nedokázal presadiť, aj keď tentoraz mal kvôli gravitácii rolu veľmi sťaženú. Teplice zahrozili až s dlhšou časovou odmlku, v ktorej Plzeň bez problémov určovala tempo hry. Najprv nasadil Nivaldo súperovi jasle a následne sa vytasil s podareným centrom, ktorý nakoniec Ljevakovič nedokázal pretaviť vo strelu.

Domáce Plzeň chcela odpovedať Sparte takisto tromi bodmi, aj keď s Teplicami ju nečakal vôbec ľahký zápas, čo bolo po celú prvej polke jasne vidieť. Domáci sa za svoju aktivitu dočkali odmeny až krátko po zmene strán. Prvej polke sa tak trochu trápila, pokiaľ ide prechádzanie obranou súpera, ale po návrate zo šatní sa jej darilo oveľa lepšie. Západočeši rozohrali roh nakrátko k Hrošovskému, ktorého center našiel vo vápne úplne presne Lukáša Hejda. Te síce hlavičkoval v záklone a ešte nie čelom k bráne, ale napriek tomu lopta skončila pri tyči – 1: 0 pre domácich Plzeň.

A potom nasledoval festival nepremenených šancí. Najprv sa zastřeloval Nivaldo, ktorý preveril brankára Kozáčik strelou zo strednej vzdialenosti. Potom sa do šance dostal aj Václav Pilař, ktorý sa po chybe hostí rútil z ľavej strany sám proti Grigar, ktorého dokázal obstreliť, balon však oprel len do tyče! Dobiehajúci Petržela sa potom k odrazenému lopte pred odkrytou bránkou dostal až v súboji s vracajúcim sa Grigar a nedokázal už presne zakončiť.

Brankár Tomáš Grigar musel dnes večer niekoľkokrát dokazovať svoje brankárske kvality, aby zabránil ďalšiemu inkasovania. Najskôr si musel poradiť s hlavičkou Vaňkovou. A následne zbieral tiež nebezpečne vyzerajúci center zo strany. Dvadsať minút pred koncom stretnutia mohli Teplice vyrovnať, keď sa centrovaný loptu dostal až k voľnému útočníkovi Mahmutovič. Balon sa ale od neho len odrazil centimetre vedľa plzenskej bránky. Do ďalšej akcie sa doslova prebíjal Václav Pilař, ktorý prebehol s loptou pri nohe do vápna súpera a následne chcel tiež strieľať, ale bolo mu v zakončení zabránené. Podľa rozhodcov v súlade s pravidlami.

Po striedanie, kedy sa na ihrisko pozrel Tomáš Hořava, mohol práve nový hráč poslať do zakončenia Václava Pilař. To sa mu podarilo na jednotku, ale Pilarová zakončenie ku gólovej radosti neviedlo. Unaveného Milana Petrželu vystriedal pár minút pred koncom Ján Kovařík a hneď sa mohol zapísať do histórie zápasu. Zo strednej vzdialenosti vypálil skvelý projektil, ale ten zastavilo brvno za brankárom Tomášom Grigar!