VfB Stuttgart – Borussia Mönchengladbach (nedeľa 17:30)

vyber si: 20€ bonus anebo 50€ bonus
Mönchengladbach čaká po Bayernu zápase v nevyspytateľné Mercedes-Benz Aréne, kde nevyhral ani jeden z posledných trinástich duelov. Avšak do not Gladbach hrajú posledné výsledky Švábov, ktorí čakajú na výhru pre zmenu už päť zápasov a pomaly tak strácajú dohľad nad tímy pred sebou.

VfB začalo tohtoročný ročník veľa nádejne, postupom času, ale jeho výkony stagnovali alebo mali ešte sestupnější tendenciu. Výsledkom toho je umiestnenie v strede tabuľky, s kratšou vzdialenosťou na tímy pod sebou, než kam by sa chcel ambiciózny celok posunúť. Predovšetkým za týmto cieľom potom do Stuttgartu prišiel Vedado Ibišević. “Takýto útočníka sme si dlho priali. S ním môžeme hrať razom hneď niekoľko variabilných systémov,” spokojne povedal Bruno Labbadia.

Práve stretnutie s Gladbach môže byť pre celý zvyšok sezóny z domáceho pohľadu absolútne kľúčové a rozhodujúce, čoho sú si napokon vo Švábsku dobre vedomí. “Bez ohľadu na súpera musíme byť kompaktné ak tomu potrebujeme využívať priestory, ktoré sa nám ponúkajú. To hľa je jediná cesta, ktorá povedie k úspechu,” nabáda bývalý elitný útočník. Ten sa bude musieť zaobísť bez celé riadky hráčov, najviac citeľná však bude strata dvojice Boulahrouz – Gentner.

Borussia môže byť pred zápasom úplne v pokoji, má za sebou totiž nadmieru vydarené zápase proti Bayernu, a tak nie je dôvod k nejakým zbytočným obavám. Aj tak sú si ale hostia dobre vedomí, že je nečaká vôbec ľahký súper. “Stuttgart je veľmi dobrý tím, ktorý je vždy nebezpečný. Musíme hrať veľmi dobre, ak budeme chcieť dosiahnuť na body,” je si vedomý aj s ohľadom na jesenné stretnutie kouč Lucien Favre.

“Vtedy bolo VfB herne lepší,” pripomenul hosťujúci taktik, ktorý si podrobne zanalyzoval aj stretnutia na Schalke. “Ani tu nebol Stuttgart o nič horšie ako Schalke, ale dopustil sa dvoch veľkých chýb pri rohových kopoch, čoho súper dokonale využil,” uzavrel Favre. Ten už môže po odpykaní trestu počítať is kľúčovým tmelom defenzívy Dante, kvôli bolesti chrbta naopak bude schádzať jeho náhradník z predchádzajúceho duelu Roel Brouwers.

tip: 1
kurz : 2,55

Najlepši kurz :

Zdroj: www.eurofotbal.cz