V obrane dostáva šancu aj Tomáš Kaberle

Pred oficiálnym zverejnením zoznamu 25 vyvolených sa špekulovalo o rade mien, Barinka však moc šancí nikto nedával. Hadamczikův zať sa však na turnaj dostal, hoci mal silnú konkurenciu zo zámoria: zobral miesto oi. Romanovi Polákovi alebo Janovi Hejda, teda skúseným borcom, ktorí tento rok navyše prežívajú podarenú sezónu. “Pre mňa bolo dôležité, že sa bude hrať na širokom klzisku, na ktorej je Michal z Európy zvyknutý,” vysvetľoval svoje rozhodnutie Hadamczik.

V útoku však chýba Hudler, ktorý je druhým najproduktívnejším Čechom v NHL a ťahúňom Calgary. Namiesto neho pôjde do Soči napríklad veterán Petr Nedvěd (mimochodom najstarší hráč tímu), mladík Ondřej Palát (spolu s parťákom Gudasem z Tampy a Vladimírom Sobotkom trojica nováčikov) či Milan Michálek, ktorému straší v kolónke +/- Ottawy záporné číslo 17. “Ja sa však rozhodoval medzi Hudlerom a Hemským, “poznamenal Hadamczik a hneď priblížil, prečo dostal prednosť pardubický odchovanec:” Hrá v najhoršom tíme NHL a nežiari, ale je to veľmi dobrý korčuliar, čo sa na veľkom ihrisku hodí, a podriadi sa potrebám tímu. ” Zaujímavé je, že na najväčšiu hokejovú akciu vyrazí traja hráči z extraligy a celkom 8 borcov z Európy. Z NHL bude Česko reprezentovať 17 borcov.

Súčasná nominácie môže byť upravená iba v prípade, že niekto do začiatku turnaja zraní. Česi začnú olympijské zápolení v stredu 12. februára zápasom proti Švédsku, v piatok sa stretnú s Lotyšskom a základnú skupinu uzavrie sobotňajší zápas so Švajčiarskom. Víťazi troch skupín a najlepší tím zo druhých miest postúpia priamo do štvrťfinále. Zvyšných osem tímov sa podľa poradia zoradia do osemfinálových dvojíc.