TSG Hoffenheim – Greuther Fürth

Futbalisti Hoffenheimu zatiaľ nenapĺňajú očakávania av túto chvíľu sa nachádzajú v dolnej polovici tabuľky s iba siedmimi bodmi. V piatkovej předehrávce majú príležitosť si svoje postavenie vylepšiť, na domácej pôde ich čaká posledný Fürth.

Nováčik súťaže zatiaľ dokázal zvíťaziť iba raz, a to v Mainz v druhom kole. Od tej doby zbiera samé porážky, s výnimkou bodu dovezeného z Wolfsburgu. Problémom Fürthe je hlavne ofenzíva, dal iba dva góly a to je, spoločne práve s Vlky, suverénne najhoršia bilancia v lige. Na druhej strane teraz však bude obrana TSG, ktorá inkasuje v priemere dva góly na zápas a je v súťaži aj najhoršie.

Hoffenheim v úvodných troch kolách zaznamenal zabitia, potom ale začal bodovať, ľahko prehral silné Hannover a Stuttgart, posledný bod pridal za remízu s Augsburgu. Pred reprezentačný prestávkou potom svoju bilanciu doplnil o očakávanú prehru na Bayernu. Vzájomné zápasy lepšie vyznievajú pre domáce celok, avšak v poslednom meraní síl vo štvrťfinále pohára v minulej sezóne na pôde TSG zvíťazil Fürth 1:0.

Hoffenheim bude postrádať za karty stojace záložníkov Williamsa a Salihoviče, mimo hru je samozrejme tiež Boris Vukčevič, ktorý sa po ťažkej autonehode zotavuje v nemocnici a aspoň už je mimo ohrozenia života. Hostia nemôžu počítať tiež s trojicou hráčov. Poranené väzy v kolene trápi Petsose, týral na ihrisko nepustia poranená achilovky a Falla zase trpia s přetrhanými väzy v ramene. Všetci tak stále majú pred sebou dlhú pauzu.

Domáce kouč Markus Babbela verí, že jeho zverenci potvrdia zlepšené výkony z poslednej doby. “Získali som sedem bodov v troch zápasoch a iba na Bayern sme nestačili. Zlepšujeme sa hlavne v ofenzíve. Súper má práve v útoku problémy, my však v obrane nesmieme robiť zbytočné záhonov. Za každú cenu chceme v tomto dôležitom zápase zvíťaziť a vďaka tomu sa odraziť k lepším výkonom, ktoré nám aspoň zaistí hornú polovicu tabuľky, “povedal Babbela.