Tretí Mangred Mölgg z Talianska zaostal za Neureuther o 65 sotín

Po prvom kole viedol majster sveta a úradujúci víťaz Svetového pohára Hirscher o jedinú stotinu sekundy pred Neureuther. Strieborný medailista z minuloročného svetového šampionátu vo Schladmingu však zvládol druhú jazdu už za umelého osvetlenia rýchlejšie o 37 stotín a deviaty čas kola mu zaistil šiestej prvenstvo v kariére.

“Snažil som sa do toho poriadne šliapať. Už vlani som zažil, že som bol tesne za Marcelom a on potom vo finále ešte zabral. Dnes som to chcel obrátiť,” uviedol Neureuther. “Už v tréningu mi prišlo, že mi to dobre jazdí. A konečne ma taky nič nebolí,” povedal dvadsaťdeväťročný lyžiar. Podľa Hirscher nebol dnes Neureuther k porazeniu. “Mal hore skvelý ťah na lyžiach. Ja sa vydal v druhom kole naplno, s tým musí byť človek spokojný,” vyhlásil druhý muž priebežného poradia SP, v ktorom opäť znížil náskok Nora Aksel Lund Svindal. Hirscher je druhý aj v hodnotení slalomu.

Švajčiari budú v základnej skupine A súperom Českej republiky. Z hokejistov, ktorí sa v tejto sezóne tiež objavili v NHL, chýbajú zadák Luca Sbisa z Anaheimu a útočník Sven Bartsch z Calgary. Pri účasti gólmanov Reta Berry z Calgary a Jonas Hiller z Anaheimu sa dostalo ešte na Tobiasa Stephana zo Ženevy, zatiaľ čo tridsaťdeväťročný Martin Gerber z Klotene chýba.

V striebornom kádra zo Štokholmu neboli len Hiller, Streit, bek Yannick Weber z Vancouveru a útočníci Damian Brunner z New Jersey, Roman Wick z Zürichu a Kevin Romy zo Ženevy. Gólman Stephan bol v tíme, ale na súpisku nebol zaradený. Pred olympiádou zohrajú Švajčiari 9. februára prípravný zápas s Ruskom a o deň neskôr s Nórskom.