Trenér, potrebujem toaletu. Nervózny Američan teraz vyzýva na idol z detstva

“Necítil som sa dobre, bol som veľmi nervózny. Hovorila som trénerovi, nech mi radšej prinesie toaletný papier, pretože…Však viete, “vysvetľovala po utorkovom víťazstve nad Muguruzaovou dvadsaťpäťročná Američanka.

Aj bez” toaleťáka “dokázal Craig Kardon, kouč so skúsenosťami s hviezdami Navrátilovú , Pierceová či Davenportovou, svoju talentovanú zverenkyňu upokojiť.

Vandewegheová v druhom sete nadelila španielskej súperke, ktorá vlani vyhrala Roland Garros, dokonca kanárika. Na prvom grandslamovom turnaji roka si tak splnila ciele stanovené na sezónu 2017.

O jeden zápas si vylepšila grandslamové maximum z vlaňajšieho Wimbledonu. “Je skvelé byť v semifinále. Ale to nie je uspokojivé. Chcem ísť ďalej.Dúfam, že dosiahnu ešte väčšie úspechy, “povedal americký, odvážne, ktorý bol svedkom rýchlejšieho povrchu miestnych modrých súdov.

“Sme konkurencieschopná rodina” Americká dievčina s násilnou náladou – niekedy v smere sokyn – krvné športy v žilách.

Matka Tauna reprezentovala Spojené štáty na olympijských hrách v roku 1976 v plávaní a o osem rokov neskôr aj vo volejbale. Strýko “Kiki” opäť strávil 13 rokov v basketbalovom NBA ako hráč a teraz prebieha súťaž.Jeho otec a tenisový starý otec “Ernie” sa stal známym ako basketbalista v New Yorku Knicks. “Sme konkurenčná rodina,” pripúšťa Vandeweghe. “Ale moji príbuzní sa rýchlo zostupujú, keď som hore.” Jej skutočné meno je Colleen a hovorí o svojej babičke, ktorá vyhral titul Miss America v roku 1952.

sa môže pochváliť víťazstvom v US Open v roku 2008, vyhral turnaj v New Yorku v roku 2008 bez toho, aby stratil súbor ako držiteľ voľnej karty.Na okruhu WTA triumfovala dvakrát v singli a raz v štvorhre – vlani ovládla vo dvojici s parťáčkou Lucie Šafářová Bethanie Matteková-Sandsová prestížnej podnik v Indian Wells a po rozchode s Sania Mirzová si ju vybrala švajčiarska hviezda Martina Hingisová.

Teraz v Melbourne pripomína pred desiatimi rokmi neopísanú kampaň Vandeweghe od Sereny Williamsovej. Americká hviezda vtedy v rovnakom veku ako Coco tiež odpratala viac súperiek nasadených medzi najlepšie desiatkou – vrátane Nicole Vaidišovej v semifinále a jedničky Marii Šarapovovej vo finále.

Lenže Vandewegheová potrebuje zastaviť “omladla” Venus Williamsovou. Tridsaťšesťročná Američanka sa do semifinále Australian Open dostala po 14 rokoch, po prvýkrát od prehratého finále so sestrou Serenou.A Venuša túži po pomstve. “Je veľkou cťou hrať v semifinále proti Venuši, tak veľkí šampiónmi. Keď som vyrastala, sledovala som jej tenis a prosila ju o autogram, “spomenula si Vandeweghe za svoju idolku. “Raz som o ňom povedal o Fed Cupu, a preto sa spýtala:” Chcete teraz podpis? ” A povedal som: Nie, ďakujem, nemám loptu ani loptu. “