To sa za Vŕby nedialo! Jarolím vyhovel Lavičkovci, nechal mu Schick

Start novej reprezentačnej éry priniesol jednu zmenu. Tréner áčka Karel Jarolím vyhovel Vítězslavovi Lavičkovci, čo za Pavla Vrbu nebývalo zvykom, a nechal mu v tíme Levíčat pre záver európskej kvalifikácie najväčšie opory. Patrik Schick a Václav Černý, po ktorých zaradenie do dospelého kádra sa volalo už pred letoščním EURO, tak zatiaľ zostávajú s dvadsaťjednotkou, ktorú čakajú dva kľúčové zápasy s Čiernou Horou a Belgickom.

O nomináciu do áčka si výrazne povedal predovšetkým Patrik Schick. Dvadsaťročný talent v lete prestúpil zo Sparty do Sampdorie Janov, kde si cez víkend odkrútil ligovú premiéru. Uvažoval o ňom už Čaňo v súvislosti s EURO vo Francúzsku.Vzal ho na prípravný kemp, kde sa uviedol gólom do siete Malty, do záverečnej nominácie sa už ale nevošiel.

So štartom nového reprezentačného cyklu ukončilo kariéru v národnom tíme niekoľko opôr a vzniká priestor pre mladíkov. Schick ale nefiguruje ani v prvej nominácii Karla Jarolíma na prípravu s Arménskom a prvé kvalifikačné duel o postup na MS so Severným Írskom.

“Padala mená Čierny, Schick. Skôr sa jednalo o Patrika, ktorý prestúpil do Talianska. V priebehu prípravy dostával priestor, videli sme ho v zostrihoch. Ale vzhľadom k tomu, v akej fáze je dvadsaťjednotky, ktorú čaká vrchol kvalifikácia, aby sa dostala na majstrovstvá Európy, nechali sme ho tam.V hľadáčiku sú títo dvaja, prípadne aj ostatných, keď na seba upozorní, “uviedol Jarolím.

V minulých rokoch bolo prioritou áčko aj vo chvíľach, keď Česko hostilo finálový turnaj jednadvacítek. Vrba vtedy využíval Pavla Kadeřábka, Ladislava Krejčího aj Mateja Vydru, ktorí vekovo spadali o kategóriu nižšie.

Súčasní tréneri Karel Jarolím a Vítězslav Lavička sa ale rozhodli inak. “Pracovali sme v širšom tíme, veci sme priebežne komunikovali. Nedošlo k jednorazovému stretu či rokovania, kedy to bolo buď, alebo. Sledovali sme zápasy aj hráča, diskutovali spolu.Výsledkom je konečná nominácie, “priblížil proces rokovania manažér oboch reprezentácií Jaromír Šeterle.

” Najužší diskusiu sme viedli o Patrikovi Schick, ktorý nastúpil vo svojej premiére v Serii A. Určitá debát prebehla aj o Vaškovi Čiernom a Tomášovi Součka. Ale Čierny momentálne nenastupuje za A tím Ajaxu, Souček zase strieda lepšie a horšie výkony, “dodal Šeterle.

Jarolím s Lavičkom bez problémov vychádza, spolu so srdcovo vítali aj vo štvrtok pred oficiálnym začiatkom nominačnej tlačovej konferencie. “V našej nominácii je niekoľko mien, ktorá bola skloňovanie s prípadným zaradením do áčka. Veľa sme spolupracovali s trénermi A tímu, aj prostredníctvom manažéra Šeterleho bola tá práca ľahšia, “pochvaľoval si Lavička.