Štajner už veria, že na stovku gólov v ligových súťažiach dosiahne

Keď sa Jiří Štajner pred necelými tromi rokmi vracal z nemeckého Hannoveru do Liberca, nemysliac na to, že by ešte mohol atakovať hranicu 100 gólov v ligových súťažiach, znamenajúci vstup do Klubu ligových kanonierov. V tom čase mu k tomu chýbalo 30 bránok, po dnešný trefe do siete Jablonca, ktorá Slovana vyniesla výhru v derby 1:0, mu k tejto méte schádza jediná trefa.

Skúsený ofenzívny stredopoliar verí, že už mu spoločnosť elitných kanonierov neunikne. “Ten jeden gól už snáď dám, ale nijako sa tým Nestresujem. Pred dvoma rokmi som si nemyslel, že by som sa niekedy na toto číslo dostal,” povedal Štajner novinárom po zápase s Jabloncom.

Tridsaťšesťročný stredopoliar zaznamenal v českej lige 57 gólov, ďalších 42 gólov si pripísal za Hannover. Po návrate do Čiech na lete 2010 skóroval devětadvacetkrát.

Dnešný gól dal trochu netradične hlavou po rohovom kope. “Našiel som si správne miesto a expekt predskočil svojho strážcu. Tuším, že to bol Novák. Potom už nebolo ťažké dať gól,” komentoval Štajner rozhodujúcu situáciu zápasu.

Úrovňou zápasu bol vzhľadom k zimnému počasie príjemne prekvapený. “Myslím, že to bolo dobré stretnutie na zlom teréne. Vzhľadom k tomu, ako celý deň padal sneh, bolo ihrisko v rámci možností dobre pripravenej a dal sa na tom hrať futbal,” povedal. “Myslím, že sa to divákom muselo páčiť. Na to, že to bolo prvé kolo a ešte na tak ťažkom teréne, to bolo pekné stretnutie,” uviedol Štajner.

“My i Jablonec sme mali šance a mohlo to skončiť buď obrátene, pripadne 2:1 i 3:2 pre nás. Mohli sme sa skôr upokojiť, keby sme strelili druhý gól, potom sme za to skoro pykali,” podotkol Štajner.

Potešilo ho, ako si Liberec viedol s šiestimi novými william hill tvárami oproti jesennej základnej zostave. “Sme spolu od začiatku prípravy, hrali sme spolu na Cypre, takže sme si mohli na seba zvyknúť. Dneska bolo vidieť, že sme na ihrisku ťahali za jeden povraz. Tak by to malo vyzerať, bol to iný Liberec než na jeseň,” dodal Štajner, ktorý značnú časť jesene musel vynechať kvôli pľúcnej embólii.