Sportingbet prebral Exeter remízu doma k pôsobivému Gloucesteru

Gloucester prekonal ich nedávny výsledok, aby si zarobil slávnu 27-27 remízu s poslednou sezónou Premiership vyvrcholí Exeter v Sandy Park. Mohlo by to byť ešte lepšie pre Gloucester, kto zaznamenali svoju druhú remízu v sezóne, Damian Welch nedokončil jazdu po 30 sekundách od času na úroveň. Gareth Steenson bol široký s pokusom o premenu Sportingbet touchline.Ruthless Bath sa chystá chytiť chyby Salea na vietor k víťazstvu Prečítajte si viac

Návštevníci prekvapili Exeter s mimoriadne odhodlaným výkonom vrátane silnej obrany, ktorá rozrušil hostia, ktorí sa dopustili chyby, ktoré pripustili, že sa pokúšajú Mattovi Scottovi, Charliemu Sharplesovi a Benovi Morganovi.

Greig Laidlaw prekonal všetky tri a kopal pokutu.Billy Twelvetrees dodal pokutu na dlhú vzdialenosť. Bezkonkurenčné kopanie od Steensona a Will Chudleyho, spolu s mnohými manipulačnými chybami, boli zodpovedné za slabý výkon Exetera. Ian Whitten skóroval dva Sportingbet pokusy o nich, Thomas Waldrom a Welch ostatné, s Steenson prevádzať dva a pridať pokutu. Už Gloucester zranenia boli nútení urobiť dva neskoro zmeny v ich štartovej zostave, s Billy Burns a Gareth Evans stiahli, aby ich nahradili Mark Atkinson a Morgan.Avšak Sharples bol schopný urobiť svoj 200. súťažný vzhľad pre Gloucester a jeho tím sa silne bojoval v úvodnom období, aby udržal domácu stranu pod kontrolou. Ich úsilie bolo odmenené v 12. minúte, keď Lachie Turnerova chyba dal návštevníkom rozmiestnenie a platformu v Chiefs ’22, z ktorých sa kapitalizovali, keď Scott prenikol do skóre.Konverzia Laidlawa dala návštevníkom 7-0 na koniec chybného prvý štvrťrok predtým, ako Exeter zaslúžene zaslúžil úroveň. Postupnosť pohonov v blízkosti návštevníckej línie videl Waldromovu Sportingbet silu okolo pokusov Paddy McAllister a Twelvetrees na skúšku, ktorú Steenson previedol.Pablo Matera: “Ak ste nervózny leták nemôžete hrať v Argentíne” Prečítajte si viac

Do dvoch minút, Gloucester opäť získal vedenie, keď Sharples oslávil svoj medzník tým, že vyskočil vyššie ako Steenson, aby získal dobre odhodlaný kop od Laidlaw a pretekár preč.Zdá sa, že televízne opakovanie naznačuje, že James Hook dal nohu do kontaktu tesne pred Laidlawovým kopom, ale skóre sa nechalo stáť. Exeter čoskoro odpovedal svojou druhou skúškou, keď vynikajúcu jazdu od impozantného Sam Hill videl ho vyhýbať pokusu o nápravu od Toma Savagea a poslať Whitten. Steenson prekonal predtým, ako Twelvetrees vystrelil trestom z vnútra svojej vlastnej polovice a dal Gloucesteru 17-14 intervalu. Po reštartovaní hostitelia mali výhodu vetra, ale Sportingbet pokračovali v základných chybách, ktoré mali ďalej za sebou. Laidlaw strieľal široko s možnosťou šancu, ale ďalšia príležitosť sa čoskoro dostala na cestu a tentokrát sa nedopustil žiadnej chyby.

Horšie bolo nasledovať pre Exeter, keď návštevníci skórovali tretí pokus.Hráč Luke Cowan-Dickie bol vylúčený zoči-voči brankárovi, ale Morgan, ktorý poslal David Halaifonua z ľavej strany. Krídlo sa vyhýbal Chudleyovmu náboru, aby vytvoril pokus o podporu Morgana s Laidlawovou konverziou, pričom jeho strana dostala 27-14 lead a zostávajú 20 minút. Exeter hodil na jazdu, pričom Henry Slade a Chudley obaja predtým nahradili Whitten zaznamenal druhý pokus a Sportingbet zostal 10 minút. Steenson zmeškal konverzie, ale kopol pokutu predtým, ako Welchove neskoré úsilie zachránilo deň pre Exeter.