Sporting jedná o prestupe Van Wolfswinkel do Norwichu

Ricky van Wolfswinkel najskôr bude od leta hrať Premier League. Útočníkov klub Sporting potrebuje získať peniaze a momentálne jedná o prestupe s Norwichom. Za Van Wolfswinkel by mal dostať čiastku pohybujúcu sa okolo desať miliónov eur.

“Sporting oznamuje, že rokuje s Norwichom o prestupe Rickyho Van Wolfswinkel,” oznámilo včera vedenie lisabonského klubu. Jedná sa o očakávanú správu, pretože prezident Sportingu Godinho Lopes minulý týždeň vyhlásil, že ešte pred prezidentskými voľbami môže klub predať minimálne jedného hráča. Voľby sa konajú v sobotu.

Trápiaci sa Sporting údajne dlhuje až 260 miliónov eur, hráčom a ďalším zamestnancom teraz posiela platy sa čoraz väčším oneskorením. Situáciu môže vylepšiť predaj najlepších hráčov, a práve Van Wolfswinkel patrí k najcennejším položkám na súpiske tímu, ktorému teraz v lige patrí až desiate miesto.

Dvadsaťštyriročný Ricky van Wolfswinkel pôsobí vo Sportingu od leta 2011, kedy prišiel za približne päť miliónov eur z Utrechtu. V portugalskej lige zatiaľ odohral 48 zápasov a nastrieľal 22 gólov. Má na konte aj jeden štart za holandskú reprezentáciu.