Snajper najpresnejšie. Z pokoriteľa LeBrona Jamesa sa stal Saricův kôň

Dvadsaťdeväťročný chlapík, ktorý sa v utorok od 18.30 h postaví Nymburku v drese Besiktasu Istanbul, nijako impozantne nepôsobí – snáď až na svoju výšku 198 centimetrov.

Nenechajte sa zmiasť, Jon Diebler to má v paži . Presnosť, s akou posiela lopty spoza trojbodového oblúka skrz obrúčku, je zarážajúce. V úvodných troch dueloch Ligy majstrov premenil 13 trojok z 20 pokusov. To je 65procentní úspešnosť.

Famózny číslo.

Cez 42 percent, hranicu trojkového extratriedy, sa rodák zo SYLVANIA dostáva takmer po celý svoj basketbalový život. Opakovane pokoril aj sezónnych métu 50 percent.Vo svojej poslednej sezóne mal Diebler priemer 41,2 bodu na zápas (a taky 12,3 doskoku a šesť asistencií). Celkom za štyri roky štúdia nastrieľal 3 208 bodov, druhý Jay Burson zvládol kedysi 2 958 bodov a LeBron James, akokoľvek fenomenálny už ako stredoškolák, dokázal nazhromaždiť “len” 2 646 bodov.

Úchvatná čísla potom Dieblera sprevádzala aj v univerzitnej NCAA na Ohio State. Má rekord prestížnej konferencie Big Ten – celkovo zvládol 374 trojok a vyslúžil si prezývku Threebler.

Dieblerova zlatá ruka je naozaj na vystavenie v Sieni slávy v Springfielde, navyše sa vždy prejavoval ako inteligentný hráč.V aréne Abdi Ipekci vybiehal k domácim zápasom Galatasarayu Istanbul spoločne s českým reprezentantom Blakeom Schilb. Bilancia? 53,8 percenta jeho striel z diaľky našlo cieľ.

A tento rok v lete zase zmena, zase bez potreby sťahovania. Ozval sa starý známy z Izmiru, tréner Ufuk Sarica. Muž, ktorý vedie aj tureckú reprezentáciu, má v Dieblerovi jeden z dielikov, ktorý snáď pomôže tureckej vicemajstrov priblížiť k šampiónom z Fenerbahce a zabezpečí čo najvyššie pozície v Lige majstrov.

Čo je v tom pre Dieblera? Okrem veľa slušné výplaty a úlohy hrdinu pre turecké fanatikov jeho nový útok na najlepšiu kariérny čísla. Zatiaľ veľa nádejný.