Sladké víťazstvo. Ako futbalová Olomouc ukončila devätnásťročnej čakania

Pozitívom bola prvá trefa Karla Knejzlíka v hradeckom drese. Lenže neubráněný center na konci stretnutia stál Hradec znovu cenné body do tabuľky.

“Dá sa povedať, že sme bohužiaľ v posledných dvoch stretnutiach stratili počas záverečných siedmich minút šesť bodov. Na tom je vidieť o čom hovoríme celú jeseň, že nám v tíme chýba jasný líder, ktorý by to práve v koncovkách zápasov vyfackal a mali by sme také stretnutie v pokoji dohrať. Mňa príde, že sa bojíme vyhrávať. Trebárs v prvom polčase tam mal Vlkanova dve šance a lopta miesto strely nahrával Marťania, ktorý tiež nevystrelí.Ideme do bránky strašne málo, “povedal po poslednom jesennom zápase tréner Hradca Karel Havlíček.

Ako sa Hradečtí skoro celú jeseň trápili s tým, že neustále v zápasoch doťahovali náskok súpera, na jeho konci sa táto rola obrátila. V posledných dvoch zápasoch naopak v ich závere prišiel o výhru. Pred týždňom v Opave ešte sedem minút pred koncom viedli 2: 1, ale napokon prehrali 2: 3, o sobotňajšom zápase sa Znojmom už reč bola.

“Myslím, že sme nehrali úplne zle. Mohli sme sa dostávať viac do šancí a vo finálnej fáze sme neboli tak presní, ale keď sme na začiatku druhého polčasu dali vedúci gól, tak som už veril, že stretnutie dohrá do zdarného konca.Bohužiaľ zle odvrátený center nás stál výhru, “uviedol gólman Hradca Jiří Lindr.

Východočesi sú po jesennej časti v tabuľke až na desiatom mieste, keď na vedúci Opavu strácajú už deväť bodov. Navyše pri vyrovnanosti v tabuľke sa po poslednom odohranom kole nedokázali udržať ani v prvej polovici tabuľky. Pre Hradec je to jeden z najhorších jesení posledných rokov.

“Sme tam, kde sme. Na jar musíme viac makať, alebo hrať tak, aby sme boli v tabuľke vyššie. Takto to ďalej nejde, “povedal najlepší strelec jesene Jan Pázler.

Hradci pritom úvod tohtoročnej sezóny vyšiel, lenže v septembri a októbri prišla séria šiestich zápasov bez jedinej výhry a strata kontaktu s čelom tabuľky.Navyše zmar v podobe dvoch záverečných zápasov, kedy sa Hradec mohol dotiahnuť späť do hornej polovice tabuľky, ukazuje podpriemerný jeseň hradeckých futbalistov.

“Celú jesennú časť berieme ako veľký neúspech. Máme veľký odstup a strašne málo bodov. Ťažko povedať, ako veľmi je to hrateľné, keď je tam nejakých deväť bodov. Bohužiaľ kvôli dvom záverečným zápasom to vyzerá v tabuľke takto, “dodal Lindr.