Sam Allardyce a Rafael Benítez bojujú o derby Tyne-Wear

Minulý jeseň, kedy príslušný výňatok vyvolával mini rozruch, keď sa “Big Sam” vyšplhal na bestsellerové zoznamy, nikto si nedokázal predstaviť, že on a Benítez budú teraz v zúfalých misiách, aby sa navzájom odviedli.Štvrtý a druhý dolný front Premier League si cení, že prežitie bude takmer určite dosiahnuté na jeho druhej strane. V tomto týždni sa severovýchod kúpi v slzom slnečnom svetle, ale tam je pravdepodobne výraznou mrazivosťou v technickej oblasti, keď v ich prvej domácej hre pod Benítezom Newcastle čelí Sunderlandu Allardyce v pravdepodobne najdôležitejšom derby Tyne-Wear.

Očakávajte nepríjemné ruky a minimálne oko kontakt – a nie len preto, že kniha Allardycea vyslala tvrdohlavý názor, že slávny návrat Liverpoolu z Ligy majstrov 2005 v Miláne – vrchol Benítezovej kariéry – mal teraz “spoločného” s jeho manažérom a bol Stevenom Gerrardom. Pravdepodobne vysvetľuje, prečo sa inak veselý nástupca Steve McClarenovej ponúkol zimný úsmev, keď sa spomenulo bezprostredné stretnutie s jeho starým protivníkom. “Medzi nami je história, ale nemyslím si, že je to dôležité pre budúcnosť,” povedal Benítez. “Som profesionál, chcem vyhrať zápas a dúfajme, že to budú najdôležitejšie.”

On a Allardyce strávili veľa minulého desaťročia v boji, ktorá začala zlomený nos trpela Liverpool Sami Hyypia v zápase proti Boltonovi v roku 2004 a rýchlo sa zmenil na trvalý konflikt futbalových filozofií.Na jeho vrchole Allardyce vykreslil Španielov ako drahocenný a snobský, zatiaľ čo Benítez navrhol jeho súperovu hernú šancu, a niekedy prirodzeným priamym prístupom poškodil dušu hry. Ak “Big Sam” nikdy nebol úplne John Beck – bývalý manažér Cambridgeskej univerzity ako veľkňaz dlhého loptového zápasu – a vždy kvasené veci tým, že vyhodili divné Youriho Djorkaeffa alebo Jay-Jay Okocha do mixu Boltona, jeho charakteristické herné plány boli agresívne a niekedy fundamentalistické v ich priamosti a set- V dnešných dňoch sa už taktiky obchodných značiek, ktoré počas jeho nešťastných dní v Newcastle podieľali na dlhých loptičkách zameraných na hrdlo Michaela Owena a prenikli do rohov, sú oveľa menšie.Uznávajúc potrebu hrať silné stránky ich úšklebného osamelého útočníka Jermaina Defoeho, Sunderland predstavujú pokračovanie evolúcie v štýle Allardyce, ktorý skutočne začal kořeniť na West Ham. Sunderland má stále určitú fyzickú výhodu, ale skutočnosť, že Yann M’Vila, ich stredopoliar, bol rezervovaný raz za 30 zápasov, hovorí o objeme. “Čas uplynul,” povedal Allardyce v piatok. “Hra sa posunula dopredu. Existujú rôzne prístupy. Hráči sú teraz veľmi odlišní. Všetci sa meníme, keď sa čas posúva. “V 61-tich, uznáva, že je mellower, menej hrubý a, úprimne povedané, nič ako číry ako v ten deň. “Všetko to s Rafou je už dávno preč,” povedal. “Naším konfliktom boli hry mysle; Bol som do toho potom.Mal som rozhovor s Rafou, keď bol v Chelsea a bol som na West Ham a bolo to v poriadku. Žiaden problém. Voda pod mostom. “

Alebo aspoň až do vydania autobiografie.Odvtedy dvaja nehovorili, ale Benítez, trénujúci Real Madrid, keď vyšiel, znelo rozhodne nezaujatý. “Viete, koľko trofejí získal Sam Allardyce,” povedal. “Jeho názory nemajú veľkú hodnotu.” Viac ako desať rokov rozmanitých paličiek, ktoré zahŕňali dvojicu, prerušovali krajinu Premier League, pretože Allardyce rôzne vedie Bolton, Newcastle – kde je menej než si pochváliť – a Blackburn do boja proti Liverpoolu. Keď v roku 2009 Fernando Torres skóroval dva zo štyroch gólov, keď sa na Anfife dostali Rovers, zdálo sa, že Benítez zápas skončil ako súťaž, ale neskôr povedal, že má len srandu s Xabi Alonso.Nepresvedčený, rozhorčený Allardyce získal podporu od svojho starého priateľa Sir Alex Ferguson, ktorý sa potešil tým, že odsúdil takéto “neúcty”. Tu bol moderný zahraničný manažér so všetkými svojimi inteligentnými nápadmi, Midlands, “napriek tomu Allardyce napísal vo svojej autobiografii. “Benítez by so mnou úplne nerozprával a to bolo lepšie, keď sme vyhrali.” Nie že takéto víťazstvá boli príliš časté.Na 12 stretnutiach medzi párom Liverpool vyhrala sedem zápasov a tímy triedy Allardyceho. Tá posledná mohla byť naštvaná, keď Benítez sarkasticky naznačil, že verí, že Barcelona zvažuje “kopírovať futbalové a vzorové správanie Sam Allardyce”, ale teraz verí, že on a jeho nový severovýchodný sused majú dosť spoločného.Moussa Sissoko pochválil Rafaela Beníteza za to, že riskoval povesť v Newcastle. “Boli sme v našom konflikte, mali sme rozdiely, ale ako tréner, je tam s najlepšími v Európe, prináša Newcastleovu auru a skúsenosti, “povedal. “Zahral som hry so všetkými a myslel som si, že je to veľmi zábavné, ale pravdepodobne sme celkom podobní. Obaja máme pragmatický prístup k použitiu našich tímov, takže by ste mohli povedať, že sme úplne podobní.Bol som trochu prekvapený, keď šiel do Newcastlu, ale je zjavne závislý – ako ja. “Vzhľadom na to, že obidva muži hľadali kontrolu, viedli ich k tomu, aby trvali na” manažéroch “a nie na” hlavných tréneroch ” majú spoločný záujem o forenznú, hi-tech štatistickú analýzu, prípad nielen pre trvalé prímerie, ale niektoré nepravdepodobné väzby mužov sa zdajú byť ohromujúce. Alebo možno nie. “Pokiaľ ide o technológiu, možno by existovali nejaké podobnosti,” povedal Benítez, skôr pochybovačne a možno výrazne sklopil ruky predtým, ako hovoril. “Ale potom sme iní.”