Rosický sa raduje z návratu, chce sa priblížiť minuloročnej forme

Zložité obdobie. Tak hovorí stredopoliar Arsenalu Tomáš Rosický o takmer polročnom čakaní na okamih, až sa po zdravotných problémoch opäť objaví v súťažnom zápase. Pri liečení poranenej Achillovej šľachy ho hnala dopredu motivácia, aby sa pri návrate priblížil výkonom z minulej sezóny, kedy sa pasoval do úlohy jednej z kľúčových postáv Arsenalu. Hoci ho potešil skórovaný gól v utorňajšom zápase Ligy majstrov v Pireu, má vraj Rosický pred sebou ešte dlhú cestu.

“Ale som šťastný, že som späť,” pochvaľoval si Rosický. Brzdí ale radšej všeobecný optimizmus, ktorý sa okolo jeho osoby po dueli v Grécku rozhostil. “Nebude to pre mňa ľahké. Bol som dlhú dobu mimo a potrebujem do seba zase dostať zápasovú kondíciu. Samozrejme chcem v prvom rade hrať. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať,” citovali Rosického webové bet365 stránky Arsenalu.

Rosického o úvod sezóny pripravilo zranenie, ktoré utrpel 15. júna v dueli európskeho šampionátu proti Grécku. Hoci sa najprv hovorilo o rýchlom comebacku, tridsaťdvaročný stredopoliar si prvý štart v ročníku pripísal až v sobotu, kedy odohral posledných desať minút v ligovom dueli so Swansea.

A v utorok pridal úvodnej pětačtyřicetiminutovku v Lige majstrov. Rosický v polčase striedal podľa predchádzajúcej dohody s trénerom Arséne Wenger. Neodstúpil vraj kvôli žiadnemu zraneniu, ako sa o tom unibet špekulovalo. “Už pred zápasom mi šéf (Wenger) povedal, že budem hrať presne do prestávky. Dúfam, že sa do toho zase dostanem,” uviedol Rosický.

Pri rekonvalescencii mu vraj hlavou nebežalo čierne myšlienky, hoci jeho kariéru už negatívne ovplyvnila rad výpadkov vrátane poldruha roka trvajúce pauzy v rokoch 2008 a 2009. Rosický veril v dobrý koniec aj po peripetiách s achilovky. “Keď sa začnete ľutovať, je to to najhoršie, čo bet-at-home môžete urobiť. Naopak sa musíte prať, čo ja dokážem,” popísal Rosický.

Rád by sa čo možno najskôr priblížil svojim výkonom z minulej sezóny a hlavne jej jarnej časti, kedy často na trávniku v zápasoch Arsenalu žiaril. “Mám za sebou dobrú sezónu. A chcem sa teraz pokúsiť o to isté čo vlani. Chcem Arsenalu pomôcť,” želal si Rosický.

Dobre vie, že Arsenal nezažívalo dobré časy. “Kanonieri” v domácej súťaži spadli po sérii troch zápasov bez výhry na desiate miesto a strácajú pätnásť bodov na čelo súťaže. Sklamanie vyvažuje postup v Lige majstrov do jarného play off, hoci Arsenal nakoniec stratil prvé miesto v skupine. Rosický však vníma aj rozhorčenie fanúšikov, ktorí začínajú nadávať aj inokedy nedotknuteľnému koučovi Wengerovi.

“Ako tím teraz nie sme v dobrej pozícii. Ale musíme držať pohromade aj s našimi fanúšikmi a bojovať. To je to jediné, čo teraz môžeme robiť,” povedal Rosický. Arsenal podľa neho má na to, aby sa výrazne dvihol a bojoval o úspechy na všetkých frontoch. “Rozumiem fanúšikom, že sú teraz nespokojní, sám som priaznivcom Arsenalu … Na druhú stranu máme v tíme veľa mladých chalanov, ktorým nepomáha súčasná atmosféra. Musíme ľudí výhrami dostať zase na svoju stranu. Vlani sa nám to podarilo, aj keď nás už každý odpisovali, tak prečo by to nešlo aj teraz, “vyhlásil Rosický.