Rosický proti Portugalsku nenastúpi v základnej zostave

Kapitán českej reprezentácie Tomáš Rosický nenastúpi do dnešného štvrťfinálového duelu Majstrovstva Európy s Portugalskom od začiatku. Nedovolí mu to zápal v achilovce, ktorý ho trápi od druhého zápasu s Gréckom. Podľa vyjadrenia manažéra reprezentácie Vladimír Šmicer pre Českú televíziu by ale mohol nastúpiť v prípade nutnosti ako striedajúci hráč.

“Tomáš určite nebude hrať od začiatku,” povedal Šmicer. “Ak by nám ale v závere tieklo do topánok, tak by nám možno mohol skúsiť pomôcť,” naznačil, že Rosického štart nie je úplne vylúčený. Zostavu ešte Šmicer nechcel prezradiť, ale neodmietol možnosť, že v nej oproti predchádzajúcemu duelu s Poľskom môžu nastať zmeny.

Kvôli zdravotným problémom Rosický minulý utorok striedal v polčase zápasu s Gréckom. V rozhodujúcom zápase základnej skupiny proti domácemu Poľsku v sobotu nenastúpil, v zostave ho v stredu záložnej rady nahradil Daniel Kolář.

V nedeľu potom reprezentačný kapitán odišiel do Prahy, aby sa nechal vyšetriť u fyzioterapeuta Pavla Kolářa a podstúpil liečbu. V utorok sa Rosický vo Vroclavi znovu pripojil k tímu av stredu už absolvoval tréning. Problémy s achilovky mu však nedovolí odohrať varšavskej štvrťfinále od začiatku.