Real Sociedad – FC Barcelona

Podobne ako Real Madrid aj Barcelona dnes prekvapivo stratila všetky body, Blaugranas prehrali 1: 0 v San Sebastiane a nevyužili šance ísť na priebežnú prvú priečku. Osud zápasu určila vlastné bránka Jordiho Alby už po osemdesiatich dvoch sekundách hry. David Moyes oslavuje druhú výhru od začiatku svojho pôsobenia v Reale Sociedad, Enriqueho výberu nepomohlo ani nasadenie Messiho v druhej polovici.

Pre Real Sociedad začal zápas najlepšie, ako mohol. Už v 2. minúte totiž po centre VELY vyslal nechytateľnou hlavičku do vlastnej bránky Jordi Alba a prekvapený Bravo už nemal šancu zareagovať – 1: 0! Za hostí nenastúpili hneď od začiatku Messi, Neymar, Piqué, Alves či Rakitič a na hre Barcelony to bolo poznať. Chýbal Argentincův ťah na bránku, Piquého sila vo vápne aj Alvesovy prekvapivé prihrávky. Aj napriek tomu mala Barca územnú prevahu, z ktorej čas od času vyplynuli zaujímavé situácie. Ako v 21. minúte, keď Xavi len tesne prestrelil domácu svätyňu z priameho kopu.

Slučka okolo Rulliho bránky sa uťahovala čím ďalej tesnejšie, ale k druhej bránke zápasu mali opäť bližšie Baskovia. V 36. minúte oklamal Canales obranca Montoya a vyslal prudký projektil na prednú tyč. Celú situáciu vyriešil Bravo bleskovým zákrokom. Tesne pred prestávkou potom tečovaná strela Pedra narobila na druhej strane domácemu gólmanovi ťažkosti, avšak aj Rulli predviedol dobrý postreh a uhájil nádejný polčasový stav pre San Sebastian.

Od začiatku druhého polčasu už síce hral Messi, ale hra Barcelony zostávala dlho jalová. Prvá dobrá príležitosť hosťuje bola až Iniestova strela nad v 60. minúte. Hneď z protiútoku potom mohli udrieť domáci, keď Bravo trestuhodne podskočil vysoký loptu a Prieto hlavičkoval do odkrytej bránky. V krkolomné pozíciu ale tiež mieril nad. V 73. minúte sa do sľubnej pozície dostal striedajúci Neymar, v rozhodujúcej chvíli však zvolil kľučku ao balón prišiel.

Čas sa hosťom rýchlo krátil a záverečný tlak Blaugranas nie a nie prísť. Až v samotnom závere zápasu sa musel skvelými zákrokmi vytiahnuť brankár Rulli. Najprv v 86. minúte vychytal unikajúceho Suáreza ao minútu neskôr vykryl zákrokom večera aj nebezpečnú Suárezovou hlavičku. Barcelona tak potvrdila, že sa jej v San Sebastiane dlhodobo nedarí a po tretej porážke v sezóne zostáva na druhom mieste. Trápiaci sa Real Sociedad sa stále drží Jánošíkovské role, na svojom štadióne už tento rok porazil Real Madrid, Atlético a dnes aj Barcelonu.