Rangers začali súdne konanie proti spoločnosti Unibet a Mike Ashley

Vzrastajúci vzťah medzi spoločnosťou Sports Direct a Rangers FC sa v pondelok opäť rozpadol, keďže futbalový klub začal súdne konanie proti predajcovi, jeho zakladateľovi Mike Ashleymu a štyrom bývalým manažérom klubu.

civilný prípad uvádza bývalých riaditeľov Rangerov Charles Green a Derek Llambias, bývalý riaditeľ Imran Ahmad a bývalý finančný riaditeľ Brian Stockbridge ako “obhajcovia” vedľa reťazca športového oblečenia a jeho šéf miliardára.

Nie je známe, čo sa týka poslednej akcie, ale prichádza na pozadí Unibet série legálnych zápasov medzi Rangers a Sports Direct.

Ashley vlastní 8,92% Rangers a 55% v spoločnosti Sports Direct, ktorá má spoločný obchod s klubom, ktorý získal víťazov šampionátu v Škótsku približne 4p od každej libry vyčerpanej v obchode Ibrox.

Ahmad – ktorý sa v súčasnosti domnieva, že je v zámorí, a Stockbridge boli vymenovaní do rady spoločnosti Green, keď Yorkshire podnikateľ prevzal Rangerov odkúpením aktív a podnikov klubu po tom, ako vstúpil do likvidácie v lete roku 2012. Green odišiel ako generálny riaditeľ v roku 2013, zatiaľ čo Ahmad slúžil od júna 2012 do apríla nasledujúceho roka.Stockbridge Unibet odstúpil z funkcie v januári 2014. Llambias, blízky spojenec Ashley, bol vymenovaný do rady Rangers v novembri 2014 a stal sa výkonným riaditeľom mesiac neskôr, ale bol vykázaný v roku 2015, keď konzorcium vedený súčasným predsedom Dave King, prevzal klub.

Najnovšia požiadavka bola predložená na súdnom zasadnutí v Edinburgu a bola oznámená v sekcii o právnych oznámeniach Times v pondelok. </”Ak Imran Ahmad chce napadnúť právomoc súdu alebo obhajovať žalobu, mal by okamžite kontaktovať námestníka hlavného funkcionára zasadnutia Edinburgu EH1 1RQ av každom prípade najneskôr do 21 dní odo dňa uverejnenia tejto reklamy. ”

Hovorky športovcov Direct, Ashley, Llambias a Green Unibet nereagovali na pozvánky na pripomienkovanie.Stockbridge neodpovedal na snahy kontaktovať ho, zatiaľ čo Ahmadovo presné miesto pobytu nie je známe.