Radosť a smútok. Milimetrový duel rozdelil emócie drsných duchov

A hlavný hrdinovia? Radosť bola na Marcus Morris, detroit, ktorý nakoniec urobil pokus o Tobias Harris. Smútok zostal vo Washingtone Markieff Morris, ktorého dvojčatý Marcus držal na krku počas poslednej akcie. Takže presnejšie – na mojej chrbte.

“Bol som v správny čas na správnom mieste. Môj brat ma na chvíľu zablokoval, ale pre mňa to nedávalo zmysel. Sústredil som sa na odraz a tentokrát som bol lepší ako on, “povedal Marcus Morris.

“Mal som to zablokovať.Taká porážka bolí, “uľavil si Markieff po potupnom výsledku koncovky.

Aby boli vzťahy v rodine ešte napätejšie, o deň neskôr útočiace Marcus priznal, že svojho obranca pri doskoku zfauloval.

” Popadla som ho a objala som mu rameno…Vedela som dobre, že to bol Markieff. Nie je to výsledok zápasov, “povedal.

Marcus nedostáva cenu fair-play: “Nie som obťažovaný. Chcel som vyhrať. Som rád, keď sa bratovi darí, ale hlavné je výhra. ”

Duel oboma sedmadvacetiletým basketbalistom z Filadelfie vyšiel.Hráli proti sebe v pozíciách menších čapov od začiatku ako členovia základných nohavíc.

Marcus Morris pozbieral 25 bodov a 11 doskokov, Markieff Morris sa dostal na 19 bodov a deväť doskokov.

Dá sa predpokladať, že Markieff Marcusovi nakoniec odpustí. Veď títo dvaja si vždy boli blízko.

Po troch rokoch na University of Kansas išli v roku 2011 spoločne na draft NBA. Markieffa si ako číslo 13 vybral Phoenix, Marcus išiel ako číslo 14 do Houstonu.

Od februára 2013 do leta 2015 dokonca nastupovali spoločne za Phoenix – dokiaľ vedenie Suns neposlalo Marcusa do Detroitu. Bol z toho problém, úspešnejší Markieff tento krok nezabudol a vlani vo februári ocenil trejd do Washingtonu.

Spoločný čas v Arizone však potetovaná dvojčatá ešte môže dostihnúť.Môžu byť zase blízko, ale tentoraz sa asi nebude páčiť.

Pred dvoma rokmi Morris (údajne) podal svojho bývalého známeho Erika Hooda, o ktorom si mysleli, že súdu ich matku. Nie je to len dôvod, prečo sa Phoenix Suns nakoniec rozhodol zbaviť sa, ale aj žalobu na ťažké zdravotné zranenia a občianske zásahy. Čoskoro sa môže opäť rozdeliť radosť / smútok. Ale športové zážitky nevyzerajú z toho.