Racing Santander – Valencia CF (nedeľa 18:00)

vyber si: 20€ bonus anebo 50€ bonus
V nedeľňajšom zápase 21. kola La Ligy sa na ihrisku Racingu Santander predstaví Valencie. Tretí tím ligovej tabuľky sa v poslednej dobe v Primera División trápi, za to exceloval v Španielskom pohári, a práve na tieto výkony sa bude snažiť nadviazať. Racing si po dvoch výhrach pripísal porážku, a drží sa tak tesne nad sestupovými priečkami.

Valencia si v odvetnom zápase Španielskeho pohára poradila 3:0 s Levante, a zabezpečila si tak semifinále, v ktorom sa stretne s Barcelonou. Na víťazstvo sa dvoma gólmi podieľal útočník Pablo Piatt, ktorý teraz hecuje svojich spoluhráčov, aby podali rovnaký výkon aj v lige: “Ligová súťaž je pre nás prioritné a my si musíme udržať aspoň naše tretie miesto. V posledných zápasoch sa nám príliš nedarilo, čo sa hned odrazilo na našej psychike, ale teraz po úspešných zápasoch s Levante verím, že sa zase zdvihneme a nadviažeme na dobré výsledky z predchádzajúcich zápasov. ”

Valencia má na konte momentálne 35 bodov, a tak stráca 10 bodov na druhú Barcelonu. Racing sa po výmene trénera, keď sa kormidla ujal Juanjo González, síce zdvihol a zaznamenal sériu dobrých výsledkov, ale stále sa nachádza až na 16. mieste, pričom pred zostupovú zónou má náskok púheho jedného bodu.

Začína druhá polovica sezóny, a tak nás čaká prvé kolo odviet. V úvodnom zápase na Mestalla si Valencie proti Racingu vybojovala víťazstvo 4:3, keď v posledných troch minútach zápasu dvakrát udrel útočník Roberto Soldado, ktorý tak dokonal hetrik.

Plán Racing je tak jasný. Bude dôležité strážiť nebezpečné ofenzívne hráča Valencie a nenechať im ani kúsok priestoru, aby opäť štyrikrát neskóroval, a tiež udržať sústredenosť až do úplného konca zápasu, aby domácim opäť neunikli potencionálny tri body medzi prsty.

Tréner Racingu Juanjo González k zápasu hovorí: “Valencia je veľmi silné mužstvo, ktoré má kvalitné hráčov na všetkých postoch, a tak nemá žiadnu výraznú slabinu. Mojou úlohou napriek tomu bude nájsť Achillovu pätu a pripraviť hráčov na zápas tak, aby sme sa na konci mohli radovať z troch bodov. Verím, že ak predvedieme dobrý výkon, máme na to, aby sme Valencii porazili. ”

tip: X
kurz : 3,30

Najlepši kurz :

Zdroj: www.eurofotbal.cz