Qarabağ Ağdam – PAOK Soluň

Ačkoli PAOK vstřelil v úvodních dvou zápasech Evropské ligy jen dva góly, dokázal získat už čtyři body a spolu s Fiorentinou v tuhle chvíli drží i na úkor Liberce postupové pozice. V ázerbájdžánském Karabachu by především chtěl udržet svou dobrou bilanci z venkovních hřišť, kde neprohrál už čtyřikrát v řadě.

Jihozápadní Asie není pro soluňský celek žádnou neznámou, už v loňském ročníku této soutěže musel složitě cestovat ke konkurentovi z Gabaly a i nyní musel podniknout dlouhý trip činící přes dva tisíce kilometrů. Pro domácí je setkání s řeckým mužstvem premiérové, ale o to důležitější se v kontextu skupiny zdá být.

Karabach se především díky poslední hodně kruté porážce 1:5 z půdy Florentiny zařadil mezi nejhůře bránící mužstva celé Evropské ligy. Celkově sedm inkasovaných branek má v tuhle chvíli na svém kontě už jen rumunská Astra. Spolu s remízou s Libercem se jeho výsledky rozhodně nedají v tuhle chvíli hodnotit kladně.

Už potřetí se ázerbájdžánský klub zúčastňuje základních skupin této evropské soutěže, ale ještě nikdy se mu nepodařilo proklouznout do další fáze. Tuhle statistiku by chtěl určitě změnit, pokud však podruhé ve skupině prohraje, jeho šance se zmenší na minimum. Speciálně pak v tu chvíli, pokud i Liberec padne doma s italským soupeřem.

Na své velké jubileum čeká hostující útočník Stefanos Athanasiadis, pro něhož může být tenhle duel jeho padesátým v dresu PAOK v rámci soutěží UEFA. Hosté si v Baku zcela určitě mohou věřit, vždyť v letošním ročníku ještě nepoznali porážku. O víkendu mimochodem nejtěsnějším možným způsobem zdolali Iraklis.

S řeckým fotbalem má zkušenosti domácí záložník Míchel, jenž v letech minulých působil v AEK Atény, s tím ázerbájdžánským zase do mobiluhostující half Facundo Pereyra, jenž loni působil v Gabale. Právě s tímhle protivníkem bojuje Karabach i na domácí scéně, v tuhle chvíli na něj ztrácí čtyři body, a to i přesto, že o víkendu skolil Sumqayit hladce 3:0.