PSG otočilo stretnutie proti Bordeaux a získalo Superpohár

Trophée des Champions , teda stretnutie o francúzsky Superpohár , vyhralo favorizované Paris Saint – Germain . Úradujúci francúzsky majster síce prehrával s víťazom pohára Bordeaux , v záverečných minútach však dokázal skóre otočiť a vďaka Alexovom bránke z nastavení zvíťaziť pomerom 2:1 …

Stretnutie , ktoré sa pravidelne od roku 2009 neodohráva vo Francúzsku , sa tentoraz uskutočnilo v hlavnom meste afrického Gabonu Libreville . Les Girondins v ňom mali dlho navrch , v závere ale sa ale predsa len presadil favorit z Paríža , ktorý sa zo Superpohára raduje tretíkrát v histórii a prvýkrát od roku 1998 .

Nový tréner PSG Laurent Blanc , ktorý si súťažné  premiéru odbil proti svojmu bývalému klubu , ešte neposlal do hry posily Cavaniho , Marquinhos a Digneho . Jeho mužstvo bolo napriek tomu aktívnejší , keď Lavezzi po pár minútach vystihol Obraniakovu prihrávku a jeho akcii musel zastaviť až skvelý zákrok Carrassi . Bordeauxské defenzíve potom narobila problémy štandardky Thiaga Motto , po ktorej ale jeho menovec Silva nedokázal loptu usmerniť do siete .

Bordeaux malo po celý priebeh prvého polčasu menej z hry , v osmatřicáté minúte však udrelo . Maurice – Belay poslal z ľavej strany ihriska perfektný center , ktorý si na prednej tyči našiel Saivet a presnou hlavičkou nedal Siriguovi sebemenší šancu – 0:1 . Jednogólové vedenie si zverenci Francisa Gillot odniesli aj do kabín .

Italy Soccer Serie A

Že by tesný výsledok mohol vydržať až do záverečného hvizdu rozhodcu Efonga Nzola , to vyzeralo po väčšinu druhého polčasu . S blížiacim sa záverom ale PSG zabralo a Ibrahimović dokonca unibet casino live dostal loptu do siete , jeho trefa po Jalletově centre ale nebola uznaná pre ofsajd . Krátko nato , v třiaosmdesáté minúte , avšak švédsky kanonier brilantným oblúčikom uvoľnil striedajúceho mladíka Ongendu a ten strelou po zemi prestrelil Carrassi – 1:1 .

Keď už sa oba tímy pripravovali na predĺženie , udrel francúzsky majster ešte raz . Na začiatku piatej minúty nastavenia sa k štandardnej situácii postavil Lucas Moura a svojim centrom našiel hlavu krajana Alexa, ktorý rozhodol o víťazstve favorita 2:1 .