Premier League: veriaci fanúšikov o bitke o prežitie vo výške 8 miliárd libier

Nová televízna zmluva – dokončená vlani vo februári a vykopaná v ďalšej sezóne – bude ešte najbohatším ligou Európy ešte úžasnejšie bohatá. Zatiaľ čo predaj práv na rok 2012 získal 3,018 mld. Libier – 70% nárast z predchádzajúcej celkovej sumy – posledná aukcia sa skončila ďalším 70% nárastom, pričom 5,336 mld. GBP boli vytlačené z Sky a BT. Zámorské práva budú bližšie k £ 8 miliardám.

Náraz bude prekvapujúci. Tam, kde minulý sezónny klub QPR získal za svoje úsilie 68 miliónov libier, bude mať strana v poslednej sezóne aspoň 100 miliónov libier – čo zodpovedá tomu, čo Chelsea urobil za víťazstvo v roku 2015.Šampióni budúcej sezóny dostanú minimálne 150 miliónov libier – okrem dodatočného príjmu vyplácaného klubom, ktoré sú hostiteľmi viac živých televíznych zápasov.

Jackpot, ktorý ponúka 20 šťastným stranám, vysvetliť zúfalé výdavky v januári medzi niektoré z najohrozenejších klubov v tomto roku. 90 miliónov GBP zo 175 miliónov libier vynaložených na prevody bolo vyplatené v spodných šiestich – v porovnaní s 20 miliónmi libier strávil minulý rok.Newcastle, Norwich a Watford boli najväčšie hrubé výdavky, čo predstavovalo 40% z celkového počtu. Podobne, výdavky šiestich najlepších v majstrovstvách predstavovali 70% výdavkov tejto divízie ako majitelia hazardných hier na zabezpečenie plátok budúcej bonanzy. Medzi ďalšie faktory, ktoré zvyšujú tlak na nárok na miesto, je, že od budúcej sezóny bude záchranná sieť pre posunuté strany oveľa štedrejšia.Platby za padákom budú rásť nad rámec súčasného rozpätia 64 miliónov libier počas štyroch rokov, pričom nová suma bude vyplatená za tri – 55% z rovnakého podielu príjmov z vysielania v prvom roku po odpredaji, 45% v nasledujúcom roku a 20% v treťom roku.

Kluby, ktoré boli odsunuté po jednej sezóne, nebudú v budúcnosti dostať úplnú výplatu s tým, že platba za tri roky bude eliminovaná. Širšie dôsledky zvýšenia príjmov o 70% zostávajú viditeľné.Keď Sky zaplatí priemerne 10,8 miliónov libier za každé z ich 126 zápasov, mzdy a poplatky agentov sa pravdepodobne zvýšia podobne, dokonca aj keď kluby budú naďalej odolávať zníženiu cien pre fanúšikov a zabrániť tomu, aby platili všetkým zamestnancom Keď bola dohoda oznámená minulý rok, bývalý šéf Spurs Alan Sugar povedal fanúšikom, aby dbali na “efekt šťavy v slivkách…Peniaze idú na jednom konci a vyjdú druhým”. Crystal Palace, 13., 32pts – Chris Waters, @clapham_grand

Nie. Radšej máme radi byť v Premier League.Eddie Howe získal posledný uncí úsilia a kvality z tohto tímu a bude pracovať ťažšie než ktorýkoľvek iný manažér na zlom konci tabuľky, aby sa dostal do klubu cez líniu.

Steve Cook, Simon Francis a Artur Boruc sa v tejto sezóne stretli – ale mali aj výnimočné hry. Mnohí z hráčov urobili individuálne chyby, ale teraz robia menej a rastú do Premier League. Vôbec nie. Využil finančné prostriedky, ktoré mu boli sprístupnené múdro a posilnil tím, kde môže, a zároveň prekonal toľko zranení kľúčových hráčov. Napriek všetkému, s ktorým sa musel vyrovnať, vedie nás k víťazstvu nad veľkými tímami vrátane Chelsea a Manchesteru United. Ako to môže byť chyba?

18. Newcastle; 19. Norwich; 20.Villa.Swansea City, 16., 27pts – Kevin Elphick, swansea.vitalfootball.co.uk

Logika, forma a bookmakery naznačujú, že sme a je ťažké nájsť platný argument proti. Ale…zatiaľ čo naša achilová pätka bola mäkkým centrom a sklonom k ​​uznaniu nedbalých cieľov, keď hráme na prednej nohe, môžeme ublížiť tímom. Takže, so zdvorilosťou mojich žltozelených a zelených špecifikácií, skláňam nás za bezpečnosť…len.

Youssouf Mulumbu bol sklamaním – keďže bol zranený v poslednej sezóne pred sezónou, hrá dohadzovanie. Pozícia brankárov bola takisto problémom, ale najväčším problémom bola neustále sa meniaca a chýbajúca späť štyri. Podľa vlastného priznania Alex Neil nie je bezúhonný, ale je rýchlym študentom.Po kývaní, počas ktorého sa odvrátil od svojich inštinktov, sa vrátil späť k svojmu predvolenému nastaveniu: hra založená na majetku, ktorá má za následok útok. Jeho celková kvalita však odráža pozíciu klubu ako 20. najbohatšiu divíziu.

18. Sunderland; 19. Swansea; 20. Villa.Newcastle United, 18., 24pts – Richard a David Holmes, čitatelia Observer