Prečo by prijatie NFL nad CTE mohlo byť z dlhodobého hľadiska dôležité

Nie je však veľké prekvapenie, čo povedal Jeff Miller v pondelok vo Výbore pre energiu a obchod. Uznávajúc, že ​​futbal môže viesť k CTE, je podobne ako veľký tabak, pretože fajčenie spôsobuje rakovinu. Jednoducho povedal, čo všetci ostatní prijali.NFL úradník uznáva spojitosť medzi traumou hlavy a chorobou mozgu CTE Čítať ďalej

Skutočná hodnota Millerovho svedectva je to, čo povedal ďalej: “Myslím, že širší bod a Na ktorú sa vaša otázka dostane, je to, čo to nevyhnutne znamená a kam odtiaľto ideme s týmito informáciami, “povedal.

Pokiaľ ide o pochopenie športu a jeho vplyv na traumu hlavy, sme Špička veľmi veľkého ľadovca. Bolo vytvorené prepojenie medzi futbalom a CTE. Mozgy takmer 100 zosnulých futbalistov preukázali príznaky tejto choroby.Bola to len otázka času, kým dokonca NFL musel pokrčiť ramená a priznať to zrejmé. Ale odkaz je len odkaz. Štúdium CTE je svet, o ktorom veda vie málo, hlavne preto, že to nie je ľahká téma výskumu. V súčasnosti je jediný spôsob, ako testovať CTE, fyzicky preskúmať mozog. Jediným spôsobom, ako správne preskúmať mozog, je oddeliť ho, čo znamená, že testovaný subjekt musí byť mŕtvy. Zvyčajne jediní ľudia, ktorí pravdepodobne darujú svoj mŕtvy otec alebo mozog manžela, sú tí, ktorí mali dôvod veriť, že niečo nie je zlé – čo znamená, že vedci stále nemajú skvelý prehľad o hĺbke CTE.

Že 87 z 91 bývalých hráčov NFL bolo pozitívne testovaných na CTE pre alarmujúce titulky, ale čísla neboli príliš šokom.Mnohé z mozgov, ktoré boli venované štúdiu, prišli z bývalých hráčov, ktorí buď zomreli na neprirodzené okolnosti, alebo mali vážne boje ako Junior Seau a Dave Duerson. Existuje však veľa bývalých hráčov, ktorí zrejme vedú normálny život Bez symptómov demencie alebo včasného nástupu Alzheimerovej choroby, pozorovaných u hráčov, ktorí neskôr testovali pozitívne na CTE. Čo to znamená? Aké je pravé percento hráčov, ktorí vyvíjajú CTE? A aké sú príčiny? Sú otrasy výlučne na vine? Sú násilné zásahy, ktoré sa všetci zameriavajú na skutočného vinníka? Alebo by sa CTE mohla vyvinúť z opakovaného nárazu prilieb do zdanlivo benígnej šupky hry na línii? Toľko nie je známe. Tak veľa štúdií je ešte potrebné urobiť. Výskumníci potrebujú viac mozgov, aby pochopili, ako je v skutočnosti rozšírený CTE a ako sa vyvíja.Máloktoré rodiny chcú darovať mozog milovaného, ​​ktorý zomrel z prirodzených príčin. Niektorí súčasní a nedávno vyradení hráči prisľúbili svojmu mozgu študovať na smrť, ale to môže byť už desaťročia. Testy na určenie CTE v živote sú ešte roky. Medzitým viac bývalých hráčov stále zomiera. A existujú aj iní, ktorí veria, že CTE a otras sú problémy, ktoré sa rozširujú v celom športovom svete.Nate Ebner odstupuje od New England Patriots a pripojí sa k tímu pre olympijský rugby v USA Prečítajte si viac

Ak je NFL skutočne pripravená prijať, že futbal vedie k CTE, potom môžu tiež zohrávať legitímnu úlohu pri napomáhaní pochopiť dopady CTE A ako lepšie chrániť svojich hráčov.

Okamžitým dôsledkom Millerovej slová môže byť zmena neúspešného vysporiadania liga s rodinami tisícov bývalých hráčov, ktorí tvrdia, že boli postihnutí futbalovými traumami spôsobenými mozgom – v súčasnosti sa táto dohoda vzťahuje iba na hráčov, ktorí boli diagnostikovaní S ochorením v období od roku 2006 do apríla 2015, ale je predmetom odvolania.Určite právnici pre rodiny hráčov si myslia, že Miller prijatie im dal dôvody pre ďalšie nároky na odškodnenie. “Vyhlásenia NFL jasne uvádzajú, že NFL teraz prijíma to, čo veda už vie: existuje priame spojenie medzi traumatickým poranením mozgu a CTE,” povedal Steven Molo, právnik pre rodinu a hráčov. “Vzhľadom na to, že neúspech vyrovnania súčasného a budúceho CTE je neospravedlniteľný.”

To je krátkodobý termín, ale dlhodobý efekt by mohol byť otvorený novým líniám výskumu. NFL bude musieť prestať myslieť ako spoločnosť spravovaná advokátmi a skôr ako vodca vo výrobe futbalových trezorov na všetkých úrovniach. Prijatie Millera bolo malý, ale významný prvý krok. Možno, že táto liga bude partnerom pri vývoji testu CTE pre živých.Možno, že teraz bude povzbudzovať viac bývalých hráčov, aby darovali svoj mozog na štúdium. NFL sa celé roky skrýva za absenciou úplného vedeckého dôkazu, keď zabráni tomu, aby vytvoril odkaz na CTE. Nedostatok stoviek alebo tisícok potvrdených prípadov CTE umožnil ligu pochybovať o spojení medzi futbalom a CTE. Ale v piatok v noci Jeff Miller hodil ligu do diskusie, ktorú sa dlho snažila vyhnúť.

Možno to bola nehoda. Možno, že Miller sa vyhnal z rozhovorov s kongresovou výsluhou. Možno to bolo vypočítané vyhlásenie – posolstvo NFL, že otvára nový dialóg. Či tak alebo onak, konverzácia sa zmenila. Je na NFL, aby zistil, do akej miery bude pomáhať každému pochopiť CTE a úlohu futbalu v jeho príčinách.