Prandelli si pochvaľoval comeback Talianska v príprave s Brazíliou

Tréner Talianska Cesare Prandelli po príprave s Brazíliou vyzdvihol silu svojho mužstva, ktoré dokázalo dotiahnuť dvojgólovú stratu a vybojovať s hostiteľom svetového šampionátu remízu 2:2. Súper slovenskej reprezentácie v kvalifikačnej skupine o postup na MS má podľa svojho kouča veľký potenciál.

“Odohrali sme skvelý zápas. Dostali sme po tridsiatich minútach hry dva góly a vyzeralo to, že je s nami koniec. Namiesto toho sme sa dokázali do zápasu vrátiť a predviedli sme niekoľko zaujímavých vecí,” uviedol na tlačovej konferencii po štvrtkovom šlágri Prandelli.

Talianom sa v Ženeve gólovo vydaril úvod druhého polčasu, keď počas troch minút skórovali Daniele De Rossi a Mario Balotelli. “Som presvedčený, že máme silný tím so skvelým potenciálom. Aj za stavu 0:2 sme udržali hlavy hore. Naši mladí hráči zachovali pokoj,” povedal taliansky tréner.

Ocenil výkon kontroverzného útočníka Balotelliho, ktorý v 57. minúte vyrovnal podarenú strelou do horného rohu. “Mario dal krásny a dostal sa do niekoľkých šancí. Hral tímovo, držal rovnováhu medzi útokom a zálohou, takže bol oporou mužstva,” uviedol Prandelli.

Verí, že hráč AC Miláno, ktorého kariéru sprevádzajú výstrelky na ihrisku i mimo neho, môže v budúcnosti naplno zúročiť svoj ​​talent. “Má potenciál byť medzi piatimi najlepšími hráčmi sveta, ale k tomu potrebuje hrať stabilne. Chce byť najlepší, ale nesmie zabúdať, že cesta na vrchol vedie cez tímovú prácu,” vyhlásil päťdesiatročný kouč.

Svoju pozornosť už sústredí na utorňajší zápas svetovej kvalifikácie na pôde outsidera Malty. “Hlavné je, aby sme dobili energiu na utorok, pretože proti Malte sú v stávke tri veľmi dôležité body,” povedal Prandelli. Jeho tím vedie skupinu B po štyroch odohraných zápasoch s desiatimi bodmi. Proti výberu Michala Bílka sa postaví v júni a septembri.