Porotca Clattenburg podľa zväzu neurážal hráčov Chelsea rasisticky

Podľa anglickej Futbalovej asociácie (FA) neurážal rozhodca Mark Clattenburg hráčov Chelsea rasisticky. Londýnsky klub na rozhodcu podal sťažnosť po októbrovom zápase s Manchestrom United. Stredopoliar Ramires vypovedal, že počul Clattenburga, ako označil Johna obieha Mikela za opicu. Asociácia ale nenašla dôkazy.

“Ukončili sme vyšetrovanie údajného pochybenia Marka Clattenburga, žiadne disciplinárne konanie s ním nepodarí,” uviedli dnes bet-at-home predstavitelia FA vo vyhlásení. V ňom tiež stojí, že sám Mikel nepočul nič. Nigérijský futbalista Mikel aj Brazílčan Ramires sú obaja tmavej pleti.

Naopak sa teraz asociácia začne zaoberať Mikelovým správaním, pretože hráč išiel údajne po zápase za Clattenburgem do šatne a slovne ho napadol. Futbalista má teraz 30 dní na to, aby podal unibet vysvetlenie.

Tridsaťsedemročný rozhodca, ktorý je medzi kandidátmi pre majstrovstvá sveta 2014, je rád, že má celú záležitosť za sebou. “Vedieť, že ste nevinný, je jedna vec, ale toto bola príležitosť, ako zničiť moju kariéru,” uviedol Clattenburg. “Rasizmus nemá vo futbale miesto a táto skúsenosť by nemala odradiť tých, ktorí skutočne veria, že sú obeťou zneužívania,” dodal.

Prípadom možného rasizmu sa bet365 zaoberala aj polícia, pre nedostatok dôkazov však vyšetrovanie už skôr zastavila.