Polícia vyšetruje stránku fanúšikov Rangersov o hrozbách novinárom

V nadväznosti na môj príspevok včera o tom, že fanúšikovia Rangers začali podávať petíciu volajúceho na športového reportéra BBC, bude musieť povedať, že policajti teraz vyšetrujú svojich organizátorov. petícia je v mene skupiny (celkom pravdepodobne len jednotlivca), ktorá sa nazýva Bears Fightback. Bolo tiež spustený blog s rovnakým názvom. Boli to sťažnosti na jeho obsah – od jeho vymazania – to vyvolalo policajnú akciu.

Napísané v prvej osobe obsahovali aj to, čo by sa mohlo považovať za hrozbu pre novinárov, ktorí považujú za nespravodlivé komentáre o Rangers. Blogger sa sťažoval, že klub bol “zbitý” “riadiacimi orgánmi, médiami, politikmi a fanúšikmi opozície.” Pokračoval:

“Tento blog bol preto zriadený, klubu a jeho podporovateľov.Všetkým nenávistníkom toto upozornenie. Vaše články a pripomienky sú si všimol…Ak je klub neochotný prijať opatrenia, potom budeme. Budeme sa pozrieť do histórie každého jednotlivca alebo spoločnosti, zapletených do tohto nenávisti, a my bude sa ti báť ľubovoľne legálne možné.

Ak stratíte svoju firmu, váš domov, svojho manžela alebo manželku, vaše deti alebo vašu slobodu, nehovorte, že ste neboli upozornení. “BBC Scotland sa rozhodla poslať zamestnancov, aby ohlásili zápasy Rangers alebo tlačové konferencie po tom, ako klub zakázal jedného z reportérov Chrisa McLaughlina. On bol pôvodne zakázaný v auguste minulého roka na základe toho, že podal “zavádzajúce a nevyvážené správy” o Rangers .. BBC reagovala bojkotovaním klubu.Tento zákaz / bojkot trval 1 mesiac, kým nebol dosiahnutý kompromis. Druhý zákaz McLaughlina bol uložený 11. januára a BBC reagovala rovnako ako predtým tým, že uvalila bojkot. Spoločnosť uviedla, že sa namiesto toho bude opierať o agentúru.

Mnohí fanúšikovia Rangers sa jasne chcú oddeliť od prístupu Bears Fightback.Jeden z nich, johnjamessite, kritizoval tento blog za to, že urobil “alarmujúcu hrozbu”.

Na rozdiel od tých, ktorí chcú vidieť Rangers z roku 2016 ako pokračovanie Strážcov, ktorí existovali v roku 2012, akceptuje, že klub je iný subjekt. píše: “Viac informovaní a inteligentní priaznivci Rangers vedia, že súčasná spoločnosť, technicky a legálne, nie je tá istá spoločnosť, ktorá v roku 2012 prestala obchodovať.”

on vidí nových Rangers ako “duchovný nástupca spoločnosti, ktorú som sledoval ako chlapec.” Potom poteší tých fanúšikov Rangers, ktorí spievajú “odpornú hymnu” známu ako Billy Boys, ktorá obsahuje líniu , ktorý rozvraca tisíce ľudí v Škótsku z írskych pozadia: “Sme na kolenách vo féniovej krvi.”

Blogger uzavrie: “Rangeri nie sú prílohou oranžového rádu, alebo teroristické organizácie…Som fanúšikom Rangers. Odkladám sa ku kráľovnej a ja som unionista. Toto sú moje tradície.

“Ak chce Rangers byť prijatý a rešpektovaný v škótskom a európskom futbale, musíme sa oddeliť od džihádistov a recidivistov.”