Podľa Mourinha bola obrana Realu pri výhre 3:0 lepší ako útok

Hoci Real Madrid vyhral úvodné štvrťfinále Ligy majstrov s Galatasarayu 3:0, zožali jeho hráči od trénera José Mourinha kritiku za to, že boli málo aktívny v útoku. Ďaleko lepšie vraj hrali v obrane. Preto podľa Mourinha ešte nie je dvojutkání úplne rozhodnuté.

“Z môjho pohľadu sme lepšie bránili ako útočili. Mali sme dať viac gólov, ale veľa útokov sme zbytočne odflákli,” vyhlásil Mourinho. “Na druhej strane obrana bola veľmi dobrá. Kvalitného súpera s vynikajúcimi útočníkmi sme takmer nepustili do väčšej šance,” komentoval čisté konto proti tímu, v ktorom sa strelecky nepresadil ani jeho niekdajší zverenec z Chelsea Didier Drogba.

Britain Soccer Champions League

Mourinho odmietol, že Real už je prakticky v semifinále. “Viem, že keď sa nám v Istanbule  povedie dať gól, súper ich bude musieť dať päť, ale je to futbal a už som videl toľko neuveriteľných obratov, že ma už nemôže nič prekvapiť. Istanbul je veľmi ťažké miesto pre odvetu, pretože fanúšikovia donúti súpera klásť ešte veľký odpor, “vyhlásil portugalský kouč.

Kľúčom podľa neho je, aby hráči pristúpili k odvete rovnako zodpovedne ako k prvému zápasu. “Galatasaray urobí všetko pre to, aby zmenil históriu. Viem určite, že sa Fatih Teri ešte pokúsi s výsledkom niečo urobiť. Ešte nie je koniec a ja o tom musím presvedčiť aj svojich hráčov,” dodal Mourinho.

Podľa kouča Galatasarayu Fatiha Terima je však veľa malá šanca, že líder tureckej ligy doma súboj s Realom zvráti. “Real dominoval, to musíme uznať. Odveta bude veľmi ťažká. Chceli sme sa vrátiť domov s tým, že budeme mať nádej. To sa bohužiaľ nestalo,” ľutoval Teri.

Mrzelo ho predovšetkým, že jeho hráči neboli schopní  presadiť sa v útoku a využiť jedinú veľkú šancu, ktorú mal v závere prvej polovice Emmanuel Eboué. “V takýchto zápasoch musíte dať gól, keď máte šancu. Mohli sme odchádzať s jedným či dvoma gólmi. Keby sa nám podarilo dať v prvej polovici gól, mohli sme byť v úplne inej pozícii,” povedal turecký tréner.

Na druhej strane ale priznal, že proti Realu to bolo ťažké. “Čelili sme veľmi silnému protivníkovi, ktorý chce vyhrať celú súťaž. Môžeme im len pogratulovať. Za týždeň sa vydáme zo všetkých síl a pokúsime sa s výsledkom ešte niečo urobiť, ale Madrid už je semifinále veľmi blízko. Predsa len proti Realu sa hrá ťažko normálne , nieto keď prehrávate o tri góly, “dodal Teri.