Podľa bývalého brankára Reinu si Casillas zaslúži Zlatú loptu

Bývalý španielsky brankár Miguel Reina je presvedčený, že Zlatú loptu si za tento rok zaslúži Iker Casillas. Tridsaťjedenročný gólman a kapitán pomohol národnému tímu k obhajobe titulu majstrov Európy a počas turnaja inkasoval jediný gól. S Realom Madrid tiež vyhral domácu ligovú súťaž.

“Za prácu, ktorú odviedol, si toto ocenenie nepochybne zaslúži. Odohral skvelý európsky šampionát aj výborný majstrovský ročník s Realom Madrid,” povedal denníku AS šesťdesiatšesťročný Reina, ktorý počas svojej kariéryobliekal dres Córdoby, Barcelony a Atlética Madrid.

Otec ďalšieho španielskeho reprezentačného brankára Pepeho Reinu si myslí, že Casillas ukázal aj ľudské kvality a príkladný zmysel pre fair play počas finále Eura proti Taliansku (4:0). “Keď chcel rozhodca na konci zápasu nastaviť čas, tak Iker požiadal asistenta, aby kvôli rešpektu voči súperovi žiadne ďalšie minúty nepridával a zbytočne neproléval viac talianskej krvi,” pripomenul Reina.

Problémom by vraj mohol byť dlhodobý trend, že podobné ceny málokedy dostávajú brankári. “Vždy vyhrávajú útočníci, pretože tí zožne všetku slávu. Je však na čase, aby bol Zlatú loptu udelený gólmanovi. Je to tá najťažšia pozície vo futbale a zaslúži si rovnaké uznanie,” poukázal päťnásobný reprezentant.

“Skvelí brankári ako (Dino) Zoff a (Oliver) Kahn nikdy neboli dostatočne ocenení, podobne je na tom tiež (Gianluigi) Buffon. Pre Casillasa bude zložité, aby tentoraz zvíťazil, ale za svoje úsilie a doterajšiu kariéru si to zaslúži,” dodal Reina.

zdroj: http://www.eurofotbal.cz/clanky/podle-byvaleho-brankare-reiny-si-casillas-zaslouzi-zlaty-mic-187663/