Plzeň chce podľa kouča Krejčího proti Minsku uspieť ofenzívou

Tréner Plzne Karel Krejčí neskrýva radosť z toho, že Viktoria od jeho nástupu vyhrala všetky štyri súťažné duely a prezentuje sa ofenzivnějším poňatím. Verí, že podobným štýlom dokáže zdolať aj prvého súpera v skupine Európskej ligy Dinamo Minsk. Štyridsaťšesťročný kouč odmieta, že by atmosféru v klube narušila nedávna nehoda Unibet bývalého kapitána Davida Limberského pod vplyvom alkoholu.

“Nálada v klube sa vylepšila, pretože sme vyhrali posledné štyri zápasy. Podľa mňa majú okrem výsledkov vzostupnú tendenciu aj naše výkony,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii Krejčí, ktorý po nástupe na pozíciu hlavného kouča doviedol Viktórii k postupu v play-off Európskej ligy cez Vojvodiny Novi Sad a v lige s ňou vyhral oba duely.

Verí, že v dobrých výkonoch bude jeho tím pokračovať aj vo štvrtok proti Minsku. “V Plzni nestačí len vyhrávať, ale ide aj o predvedenú hru. Bol by som rád, keby naša podarené výkony pokračovali,” uviedol Krejčí, ktorý Plzni opäť vtlačil ofenzívne poňatie. Predovšetkým v nedeľňajšom zápase mala Viktoria v Příbrami plno Unibet šancí a mohla vyhrať viac ako 4: 0.

“Snažím sa na chlapcov pôsobiť, aby boli na ihrisku vo vyššom postavení. Tým dostanú súpera k hlbokému obrannému bloku. Plzeň bola vždy stavaná ofenzívne a to mi v niektorých zápasoch predtým chýbalo. Útočný spôsob hry chalanom sedí a teraz to ukázali,” podotkol Krejčí .

Odmieta, že by atmosféru v klube ovplyvnila aféra okolo Limberského, ktorý minulý týždeň v opitosti nabúral a v Příbrami nevhodne slávil prvý gól tým, že napodobňoval točenie volantom. “Ja by som sa dnes nechcel baviť priamo o zostave, ale David preukazuje v zápasoch dobrú formu a je pripravený do Unibet zostavy,” uviedol Krejčí.

Minsk aj vzhľadom k jeho výsledkom v predkole v žiadnom Unibet prípade nepodceňuje. “Poznáme silu súpera, ktorý dokázal vyradiť Zürich a Salzburg, ale s podporou vypredanej Doosan Arény verím, že nás fanúšikovia poženú k víťazstvu. Vstup do skupiny je vždy dôležitý,” konštatoval tréner.

“Videli sme na videu päť ich zápasov. Z toho sme vypozorovali, že spoliehajú na prepracovanú defenzívu, z ktorej po zisku lopty idú do rýchlych Unibet protiútokov. Najväčšie nebezpečenstvo predstavujú ich štyri ofenzívnej hráči, hlavne strelec z Čiernej Hory. Nesmieme ich kľúčovým hráčom dať priestor . Budeme sa chcieť presadiť svojím futbalom a je v našich silách zvíťaziť, “dodal Krejčí.