Piqué: Ak som na obtiaž, v reprezentácii skončím. kvôli Katalánsku

Tridsaťročný Piqué je symbolom futbalové sekcie FC Barcelona, ​​ktorá ho vychovala a do ktorej sa po štvorročnom pôsobení v Manchestri United vrátil. A je tiež hrdým Katalánci.

“Toto bol najhorší deň v mojej profesionálnej kariére. Cítim sa byť Katalánci a ak to je niekomu na obtiaž, trénerovi alebo napríklad ľuďom na zväze, pokojne hneď skončím v reprezentácii, “povedal v nedeľu.

Prečo tak ostré slová?

V Katalánsku ľudia v nedeľu hlasovali v referende o nezávislosť a podľa miestnych úradov si na základe výsledkov praje samostatný štát na deväťdesiat percent voličov.

Referendum však bolo neoficiálne, pretože španielsky ústavný súd ho už skôr zakázal. Preto protesty Kataláncov a tvrdé zásahy španielskej polície.Agentúra AP hovorí o 877 zranených.

“Ľudia protestovali nenásilne a ja myslel, že polícia sa pokúsi zastaviť referendum rovnako. Ale týmto celú situáciu zhoršili, Katalánsko odstrihli od Španielska viac ako kedykoľvek predtým. A určite to bude mať dôsledky, “varuje Piqué, ktorý na otázky o futbale v nedeľu ani nemal náladu.

“Či už volíte áno, nie, alebo ten papier proste len necháte prázdny, tak volíte, čo je dôležité. Za éry Franca sme svoje názory ani nemohli brániť. Na katalánsky ľud som hrdý, “doplnil Piqué.

Práve kvôli referendu a s ním spojenými protesty a nepokojmi v uliciach zostali tribúny štadióne Nou Camp v Barcelone v nedeľu prázdnej. Celý zápas bez fanúšikov sa hral v španielskej lige prvýkrát v histórii. “Ak to bolo správne rozhodnutie?Neviem. Vedenie sa snažilo zápas odložiť za každú cenu, “pripomenul Piqué.

Lenže šéfovia španielskeho futbalu, sídliaca v Madride, požiadavka na odloženie zápasu zamietli. “Bez fanúšikov to bolo zložité, ale klub sa tak rozhodol. Môj názor tu dôležitý nie je, “podotkol Piqué, ktorý sa teraz chystá so španielskou reprezentáciou na zápasy kvalifikácie o majstrovstvá sveta proti Albánsku a Izraeli.

Budú jeho posledný? “Myslím, že za reprezentáciu hrať môžem, pretože sú tu určite tisícky ľudí, ktoré nesúhlasí s tým, čo sa okolo katalánskeho referenda stalo, a zdieľa môj názor. Ale keby som mal byť niekomu na obtiaž, skončím, “zopakoval jasne španielsky stopér.

Prišiel by tak napríklad o svoje tretie majstrovstvá sveta, ktoré v lete hostí Rusko.Za reprezentáciu doteraz Piqué nastúpil k 91 zápasom.