Olympique Marseille – FC Metz 1:0

Marseille proti meta stanovila na úkor Sochaux nový rekord Ligue 1 a zároveň ho oslávila najlepším možným spôsobom, teda víťazstvom, ktoré zariadil jediným gólom zo 13. minúty francúzsky útočník Bafétimbi Gomis. OM nastúpil už k svojmu historicky 2369. ligovému zápasu a takým číslom nedisponuje v súčasnej chvíli žiadny klub vo Francúzsku.

Situácia v strede tabuľky sa začína poriadne zamotávať. Domáci sa vyhupli už na dvanáste miesto a zaradili sa tesne práve za svojho súpera, avšak len dva body je napríklad delí od piateho Guingamp. Nový oficiálny majiteľ Les Phocéens, americký podnikateľ Frank McCourt, musel byť s konečným výsledkom jednoznačne spokojný.

Prvýkrát od konca augusta sa na pažiť vrátil Marseillské kapitán Lassana Diarra, jeho sedemtýždňová absencia mala na tím pomerne veľký vplyv. Ako by mu ale nútená pauza vlastne vôbec neuškodila. Diarra pôsobil na ihrisku sebavedomým dojmom, rozumne sa pohrával s balónom a bojoval, ako je u neho zvykom. Na pľac rozhodne priniesol svoju kvalitu.

Rýchlo vymazať z pamäti vysokú domácu prehru 0: 7 z minulého zápasu s Monakom bolo pre Metz hlavným cieľom počas uplynulej reprezentačnej prestávky. Avšak ako by sa to hosťom nie úplne dobre podarilo. Marseille začala veľa zostra, Gomis po centri Bedima hlavičkoval mimo a B. Sarr po svojom sóle taktiež nezamieril medzi tri tyče.

V 13. minúte sa domáci už dočkali streleného gólu. Thauvin z rohového štvrťkruhu našiel svojím centrom Gomis, ktorého prvotnou hlavičku brankár Didillon zlikvidoval, ale na súperovu dorážku už nemal. O pár chvíľ neskôr mohol náskok navýšiť N’Jie, ktorý dobre zaspolupracoval s Thauvinem, z blízkosti však Didillona neprekonal.

Les Grenats, v ktorých základnej zostave sa prvýkrát objavil Assou-Ekotto, mohli v prvej polovici zrovnať stav vďaka príležitosti Erdinc, ktorý sa po skvelej prihrávke Mollet ocitol sám pred gólmanom Pelém, však ten proti nemu včas vybehol. Bola to jediná strela na bránku hosťujúceho celku v celom zápase. V druhom dejstve si Marseille výsledok skúsene strážila.

Didillon si najprv musel poradiť s Gomis, ktorému znovu pekne asistoval Thauvin. Metz však občas predsa len zahrozil a neboli vyložene ďaleko od úspechu. Minútu pred koncom I. Sarr z pravej strany prihrával loptu do šestnástky a tam si ho skoro do vlastnej siete zrazil Sakai. A v nastavení sa na zadnej tyči dostal k hlavičke Mandjeck, avšak zamieril len do bočnej siete.