Olympique Lyon – RC Lens

Olympique Lyon si v zápase proti RC Lens pripísal druhú domácu prehru v tomto týždni.

Tú prvú utrpel v rámci štvrtého predkola Európskej ligy proti rumunskému celku Astra Guirgiu, premožiteľovi Slovana Liberec. A teraz teda opäť o gól nestačil na postoupivší tím z Ligue 2. Pritom OL mohol ísť do vedenia ako prvý. Mohamed Yattara si po ôsmich minútach hry našiel v pokutovom území priestor pre zakončenie, avšak jeho pokus senzačne vytesnil brankár Rudy Riou. O tri minúty neskôr už sa však skóre menilo. Lens podskočilo rýchly protiútok, keď sa balón cez Adama Coulibalyho dostal k Yoann Touzgharovi, ktorý s ním od stredového kruhu smeroval k pokutovému územia. Pred ním zvolil prihrávku na Lalaine Nomenjanaharyho, ktorú nezachytil Bakar Kone a rodák z Madagaskaru si už potom vedel rady – 0: 1.

Domáce potom hrali ako obareniu, lebo s niečím takým evidentne nerátali. Druhý gól v ich sieti tak mohol prísť na program dňa už nejakých sto sekúnd po tom prvom. Touzghara však vychytal Lopes, rovnako ako osem minút po zmene strán strelca úvodný (a jediné) bránky zápasu Nomenjanaharyho. V 57. minúte sa zrodil ďalší brejk, keď sa Coulibaly prešmykol okolo Gonalonse, však výborne hrajúci Touzghar jeho prihrávku pretaviť v gól nedokázal.

Za ďalšie dve minúty malo Lens opäť dobrú príležitosť poistiť si vedenie. Na hrane pokutového územia sa do balóna oprel Wylan Cyprien a obrana Lyone len sledovala, ako sa lopta zastavuje o brvno. Až tento moment prinútil sedemnásobného majstra Francúzska začať hrať. Lenže z toho nebolo viac, než prízemný strela Steed Malbranque do tyče.