OGC Nice – Girondins Bordeaux

Takýto štart do sezóny čakal asi málokto – zrejme aj tí najodvážnejší fanúšikovia Bordeaux v kútiku duše počítali s tým, že novému koučovi Willymu Sagnol bude prechod na trénerskú dráhu chvíľu trvať. Lenže opak je pravdou. Tretí zápas, tretia výhra a Les Girondins sa osamostatňujú na čele tabuľky.

Nice pritom malo byť doma na Riviére veľmi ťažkým súperom, čo koniec koncov potvrdila vedúca bránka Alexy Bosettiho (12 ‘); hostia však vyrovnali o 20 minút neskôr po penalte Cheick Diabatého, a len pár desiatok sekúnd po zmene strán vsietil víťazný gól Nicolas Maurice-Belay. Na konečných 3: 1 z pohľadu Bordelais zvyšoval v 55. minúte Grégory Sertic. Sagnol nie je vo svojom novom angažmán ešte ani mesiac a už prepisuje históriu – žiadny iný kouč v histórii klubu ešte úvodné tri duely nevyhral.

Domáci kouč Claude Puel svojho soka dobre poznal – Sagnol pod jeho vedením získal v sezóne 1999/00 majstrovský titul s Monakom – a v úvodných minútach to vyzeralo, že domáci stratég mladého kolegu prevalcuje. Vidieť boli najmä letné posila Julien Vercauteren: najprv sám preveril Carrassi prízemný ranou, potom presným pasom našiel Bosettiho, ktorý sa oprel do lopty a nádhernou ranou pravačkou nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu.

Bordeaux sa však rýchlo oklepali. Pozornosť brankára Moueze Hassen najprv dvakrát “cvične” otestoval Diego Rolan, hrdina minulého zápasu s Monakom (dal dva góly pri výhre 4: 1); proti Diabatého penalte však už nemohol Hassen robiť zhola nič. Treba povedať, že pokutový kop bol pomerne diskutabilný – Eric Bauthéac sa vo vápne dostal do stretu s wahbi Khazrim, však ani sami hosťujúci hráči sa trestu nedožadovali.

Nice mohlo ešte pred pauzou strhnúť vedenie opäť na svoju stranu; tentoraz bol v hlavnej úlohe Valentin Eysseric, respektíve jeho brilantné priame kopy. Najprv vyslal do dobrej šance Bosettiho, ktorý trestuhodne zahodil, a potom dokonca sám dokonale zaskočil Carrassi – bránka však nebola uznaná pre ofsajd.

So zmenou strán však akoby domáci elán vyprchal, čo potvrdila vedúca bránka Maurice-Belaya zo 47. minúty – ľavonohý útočník zakončoval skvelú tímovú akciu, jednu z tých, ktoré sa začínajú pomaly stávať Sagnolovým trademark. O tretí gól sa “postaral” predovšetkým Eysseric, ktorý hlúpo stratil loptu a dovolil Bordeaux odtrhnúť sa do brejku, na ktorého konci bol Sertic a jeho bezchybné zakončenie. Vo zvyšku zápasu už sa Nice nezmohli vôbec na nič a nepomohlo mu ani vylúčenie Diabatého z 81. minúty (útočník Bordeaux bol poslaný pod sprchy za stret s Romainom Genevois).