Odohral som aj lepšie zápasy, tvrdil po štyroch góloch Lewandowski

Hoci ako prvý hráč v histórii dokázal streliť v jednom semifinálovom zápase Ligy majstrov štyri góly, nepovažoval Robert Lewandowski svoje hviezdne predstavenie v stredajšom dueli proti Realu Madrid za najvydarenejšie v kariére. Poľský útočník, ktorý Borussiu Dortmund zaistil prekvapivú výhru 4:1, už podľa svojich slov odohral lepší zápasu.

“Cítil som sa na ihrisku dobre a iste, ale z mojej strany už boli aj lepšie zápasy. Mal som takmer stopercentnú úspešnosť pri zakončení, ale už som odohral zápasy, v ktorých som bol v hre ešte platnejší,” vyhlásil po zápase Lewandowski.

lewandowski

V stredu bol pritom na ihrisku takmer k nezastavenie. Už v ôsmej minúte otvoril skóre, vrcholné okamihy si ale schoval až do druhého polčasu za stavu 1:1. Medzi 50. a 67. minútou minútou zrazil favorita na kolená ďalšími tromi gólmi.

“Náš výkon bol takmer dokonalý. V druhom polčase sme hrali tak skvele, že Real vôbec nevedel, ako s nami držať krok. Dali sme tri góly a hrali sme neuveriteľne dobre,” pochvaľoval si Lewandowski, ktorý zaokrúhlil počet gólov v tejto sezóne Ligy majstrov na desať. Na vedúceho Cristiana Ronalda z Realu stráca dve trefy.

Zo štyroch gólov do siete “Bieleho baletu” mal radosť, hlavne ale myslel na to, aby Dortmund sľubne rozbehnutej semifinále dotiahol k vysnenému postupu. “Samozrejme som za štyri góly strašne šťastný, ale počíta sa len to, kto postúpi do finále. A my urobili prvý krok,” pochvaľoval si dvadsaťštyriročný poľský reprezentant.

Semifinálový dvojzápas ale v žiadnom prípade ešte nepovažuje za rozhodnutý. Real podľa neho má silu na to, aby sa pokúsil o veľký zvrat. “Real bude doma strašne nebezpečný, tiež chce postúpiť do finále. Musíme zostať pozorní. Je príliš skoro na to myslieť na finále. Až keď v Madride zopakujeme dobrý výkon, môžeme sa o ňom začať baviť,” dodal najlepší strelec nemeckej bundesligy.