Obrovská chyba rozhodcu, gól som videl z polky, nechápal barcelonský Alba

“Toto by mal rozhodca vidieť,” čudoval sa po zápase trinásteho kola, ktoré sa skončilo remízou 1: 1, obranca Jordi Alba. Práve on zariadil Barcelone aspoň bod trefou osem minút pred koncom. Valencia v súboji druhého s prvým viedla, po hodine hry sa presadil Rodrigo.

Pritom od tridsiatej minúty mali jednogólový náskok obhajovať hostia.

Lionel Messi vypálil z voleja z hranice šestnástky a balón smeroval priamo ku gólmana netové. Dvadsaťosemročný Brazílčan pri jednoduchom zákroku nepochopiteľne zaváhal a zrazil si balón medzi nohami za seba. Chybu ihneď napravil, otočil sa a neposedný lopta z brány vyškrábl.

Lenže evidentne za bránkovou čiarou.Barcelonským to bolo ihneď jasné, rozbehli sa k Pomeznímu rozhodcovi a protestovali, kým domáci futbalisti z následného rýchleho protiútoku rozhozenému súperovi skoro strelili bránku.

“Aj ja som z polovice ihriska videl, že to bol gól,” krútil hlavou Alba, ktorý so spoluhráčmi videl kontroverzný moment o polčase zo záznamu. “Napríklad faul si môže každý vyložiť inak, ale toto by mal rozhodca vidieť. Urobil obrovskú chybu, “dodal Alba.

” Bolo to úplne jasné.Regulárny bránka, “uznal aj kapitán Valencie Dani Parejo.

prehmaty rozhodcu znovu rozvíril debatu o zavedení videa vo futbale. Španielska liga chce používať od budúcej sezóny – hoci sa mu pôvodne bránila – systém VAR, ktorý už funguje v Nemecku, Taliansku, či americkej Major League Soccer. Česko ho testuje v juniorskej lige a plánuje pomoc videorozhodcu využívať od jari v televíznych dueloch.

Na vyriešenie tejto situácie by pritom postačovala tzv.Goal line technology, ktorá posudzuje, či lopta prešla bránkovú čiaru – a napríklad v anglickej Premier League pomáha už od augusta 2013. Španielska najvyššia súťaž je však jedinou z piatich najlepších európskych líg, ktorá túto technológiu nezaviedla.

“Samozrejme bude stále dosť vecí, s ktorými video nepomôže. Ale dúfam, že by minimálne pomohlo odstrániť veci, ako bola táto, “vyhlásil Sergio Busquets, stredopoliar Barcelony. “Potrebujeme evolúciu. La Liga má najlepších hráčov na svete, je to najlepšie liga a zaslúži si najlepšiu technológiu. Lopta bol za čiarou a rozhodca ani asistent si to nevšimli, “dodal.