Nico Rosberg vzrušuje nemeckých fanúšikov GP tým, že Lewisa Hamiltona pýši

Nico Rosberg sa chytil na pólu na nemeckú Grand Prix bol jedným z najpôsobivejších výkonov svojej kariéry – ponuka takmer pre tých, ktorí cítia, že tento obdivuhodný vodič je príliš zriedka výnimočný.

Bola to tiež včasná rana. Nielen to je jeho domáci závod, ale aj pred letnou prestávkou musel urobiť nejaké vyhlásenie po tom, čo jeho 43-bodový náskok vo svetovom šampionáte vo Formule 1 stratil, pričom Lewis Hamilton vyhral päť z posledných šiestich pretekov aby si v minulom týždni prevzal vedenie v majstrovstvách v Maďarsku.

Bol to 27. ročný kariérny stĺp roka Rosberg, jeho piatok v sezóne, ktorý v tomto roku spája nemecké 6-6 v kvalifikačnom zápase s Hamiltonom.Ešte dôležitejšie je, že pre psychiku poškodenú po tom, ako ju v priebehu posledných týždňov práškoval jeho tímový kolega Mercedes, Rosberg porazil svojho veľkého súpera vo veľmi správnom zmysle a na samom konci tréningu sa dostal na škrtiacu klapku. / p>

Mal jeden beh na to, keď prerušil predchádzajúce úsilie kvôli elektronickej chybe, ktorá znížila jeho motor.Hamilton, pod tlakom, aby porazil nemecký čas, bol na ihrisku, aby si vybral predné rameno pre nedeľný závod, ale potom sa uzamkol a bol zbitý na druhé miesto o jednu desatinu sekundy. Rosberg, ktorého otec, Keke, vyhral trieda pre McLaren pred 30 rokmi, povedal, že to bol skvelý pocit.

Vodiči to vždy hovoria, ale tentoraz si iskra v jeho očiach poskytla osobitnú dôveru svojim slovám. p>

“Bolo to len skvelé kolo,” povedal. “Nielenže to bolo len jedno kolo, ktoré som mal, ale ja som mal aj ďalšie palivo, aby som sa uistil, že budem mať ďalší výstrel, ak sa niečo stalo. Mal som palivo na tri kolá. Takže v taške je viac času. Bol som s tým skutočne spokojný.To bolo naozaj v pohode. “O dve hodiny neskôr tie oči stále šumivé. “Bol to jeden z mojich najlepších kôl vôbec za istých okolností,” povedal nemecký a prudko prikývol, ako keby presvedčil všetkých pochybovačov. “A veľmi uspokojujúce. Pre mňa je dôležité zvíťaziť zajtra. To by bolo úžasné. Dám to všetko a cítim sa dobre. “Hamilton bol tak nemilosrdne efektívny, keď sa vrátil do šampionátu, že väčšina neutrálnych hráčov by uprednostnila víťazstvo pre Rosberg.Ten začne pred Hamiltonom pre druhé po sebe idúcich víkendy, ale zatiaľ čo Brit porazil svojho tímového kolegu na úteku dole, aby sa jeden v Maďarsku minulú nedeľu, kratšie začnite tu zabezpečuje opakovať scenár je trochu menej pravdepodobné.

Každý vie, že Hamilton je rýchlejším vodičom, už jedným z legend; jednoducho nechceme, aby sa všetko usadilo predtým, než sa vyskytne jesenné chladenie vo vzduchu. Hamilton nie je neopodstatnený, má iné nápady a sľúbil, že sa odvráti od chyby v kvalifikácii včera.

“Nie som nadol,” povedal. “Mám pretek zajtra. Môžem zmeniť. A budem. Bol to dobrý víkend. Mala som tempo, ale v poslednom kole som ho nemohla dokončiť.Je to oveľa jednoduchšia dráha pre predbiehanie, jedna z tých najľahších. “

Za dvojicou Mercedesov na mriežke budú Red Bulls Daniel Ricciardo a Max Verstappen. Za nimi bude pár Ferrari Kimi Raikkonen a Sebastian Vettel. Ešte ďalší deň prekonal úspech Force India, s Nico Hülkenberg a Sergio Pérez, ktorý sa v budúcom roku spojil s prechodom na Renault, čím sa stal prvým 10. Vettel, ktorého mnohé frustrácie sezóna udržiavala rušňovodičov zaneprázdnených, opäť vyzerala opovržlivo. “Na kvalifikačných tréningoch som sa naozaj nebol spokojný,” povedal nemecky. “Bol som veľmi šťastný s posledným pokusom, ale to nebolo dosť rýchle, takže sa nestretol.” Je to niečo, čo potrebujeme pochopiť, kde nám chýbajú všetci ostatní.Celkovo je to slušný výsledok, ale nie sme tu, aby sme skončili piaty a šiesty, sme tu, aby sme v sobotu vybojovali na pole a vyhrali sme v nedeľu. “McLarens z Jensona Buttona a Fernanda Alonsa opäť sa nepodarilo urobiť top 10 prestrelky.V prvom štvrťroku mu Jolyon Palmer vybojoval svojho kola tímu Renault, Kevin Magnussen, 16. miesto a neskôr povýšený na 14. miesto kvôli trestom odovzdaným na Romain Grosjean (prevodovka) a Carlosovi Sainzovi ). Hamilton spochybnil rozhodnutie odmietnuť bezpečnostné zariadenie kokpitu pre rok 2017. Je pochopiteľné, že ho v piatok v noci, keď Bernie Ecclestone, výkonný riaditeľ Formule 1, vysvetlil závery, ku ktorým dosiahol strategický tím v predchádzajúcom dni. “Vôbec neviem, prečo to nebude v budúcom roku,” povedal Hamilton s nevedomým pokrčením ramien. “To bol dôvod, ktorý som skutočne urobil.” “Pýtal som sa, že ak budeme mať nešťastné, že by sme mali prísť v nasledujúcom roku a pol a vedeli sme, že máme k dispozícii riešenie, úlohu v [pomáha], že – budeme naozaj kopať sami seba.No, nebudeme, budú. Pretože majú riešenie, ktoré pomáha.

“FIA urobila fantastickú prácu za posledných 20 nepárnych rokov a vždy urobila dobré bezpečnostné kroky.” Wobbling Ferrari sa musí zamerať na priority po odlete Jamesa Allisona viac