Neprejdeš! Rutte už váľa v NHL, aj vďaka Pánovi prsteňov a posilňovni

Rutte si na novej adrese rýchlo urobil dobré meno. Vyšiel mu kemp, počas ktorého mohol počuť komplimenty od náročného kouča Johna Quenneville.

“Páči sa mi, s akým štýlom zvláda rôzne herné situácie. Mám pocit, že išlo o dobrý podpis. Ján nám môže pomôcť a odbruslit kvalitné minúty v našej defenzíve, “sňal pán troch prsteňov pre šampióna NHL.

Rutte iste jeho slovám, či už je slýchal osobne, alebo je čítal v novinách, rozumel. Vďaka inému Pánovi prsteňov. Tomu filmovému, zrodenú v knihách J.R. R. Tolkiena.

“Som jeho veľký fanúšik. Poznám všetky zábery naspamäť. Najskôr som sa na ne pozeral v slovenčine, potom som prepol do angličtiny.Vďaka tomu, že som už vedel, o čom postavy hovoria, som to dokázal sledovať aj anglicky, “tvrdí pre web Aethletic Rutte s tým, že pred Pánom prsteňov si na iné filmy v angličtine netrúfol.

Pozorný počúvanie aj dokonalá znalosť populárne ságy sa mu vyplatila, pre mnohých hokejistov zamotaný jazyk mu nečinní ťažkosti.

You shall not pass, velí v jednej zo scén čarodejník Gandalf.

Neprejdeš!

A rovnakým heslom by sa mohol riadiť tiež Rutte, ktorý proti Pittsburghu nastúpil v treťom obrannom páre vedľa Gustava Forslinga.Ustrážil všetkých súperov, navrch sa nachomýtl u štyroch gólových akcií svojich spoluhráčov – u tej panikovú bral premiérový bod v NHL za prihrávku.

Tréner Quenneville aj hlavný európsky skaut Chicaga Mats Hallin si mohli radosťou mädlia ruky.

Hallin priznáva, že rozhodujúcim momentom, prečo Chicago v lete Rutte podpísalo, bolo majstrovstvá sveta. “Tam nás naozaj zaujal a potom sme začali pracovať na jeho angažovanie.”

Rutte nezaspal na vavrínoch. Vydarený svetový šampionát ešte neznamená, že budete žiariť v NHL. Ako jeden z úloh si ofenzívne ladený obranca určil naberanie svalovej hmoty, chcel obstáť v súbojoch so silnými súpermi.

“Makal som v posilňovni, aby som nabral váhu.Obmedzil som behanie. V Česku som s tým mal vždy problém, pretože v tíme bývali starší hráči, kvôli ktorým sa veľa behalo, lebo potrebovali schudnúť. A ja tak chudol taky, “vysvetľuje.

Písecký rodák aj vďaka tomu obstál v príprave a zažiaril pri debute. Tých “kvalitných minút” zvládol 20.

Sľubné entrée ..