Mohamed Elneny z Arsenalu: neúnavný pouličný futbalista, ktorý spal s loptou

“Pamätám si, že môj otec požiadal, aby som šiel spať s loptou,” hovorí Elneny. “Povedal:” Musíš sa spojiť s loptou. “Začal ma koučovať, keď mi bolo tri roky.Jeho najväčšie želanie bolo, že som sa stal profesionálnym futbalistom. “

Podprirodzený prístup bol román, ale Elneny vystrelil cestu, ktorá ho preniesla cez radu egyptského futbalu do Bazileja vo Švajčiarsku a teraz Arsenal pozoruhodný single-mindedness.Mohamed Elneny dokončiť 7,3 miliónov libier ísť z Bazileja do Arsenalu Prečítajte si viac

Klub severného Londýna je nové 7.4 milióna podpísať, potvrdil Arsène Wenger po stredu nočné remízy v Liverpoole, mal malý čas pre školy a stretne sa s priateľmi, aby mali kickaroundy, ktoré nikdy nechceli skončiť. “Ako dieťa som často hrával na ulici 10 hodín,” hovorí Elneny. “Myslím, že to bolo, keď som sa naučil bežať a bežať bez prestávky.” Elneny, 23, má kapacitu pľúc dlhého športovca.V poslednej sezóne Ligy majstrov až do posledných 16 rokov, kedy bol Basel vyradený Porto, žiadny iný hráč nezahŕňal viac miesta a bol to rovnaký príbeh v sezóne v Európe League, v ktorej medzinárodný Egypt pomohol čo je teraz jeho bývalý klub dosiahol posledných 32. Arsenal získavajú niečo, čo potrebujú: ďalšie telo v strede strediska, aby uľahčilo zranenia – roztiahnuté rady – a to je s trvanlivosťou pečiatkou po celom.

Takisto získavajú myseľ, ktorá sa stala naladenou na nuansy defenzívnej strednej pozície a nedávno pridala ďalšie dopredu myslenia.V prvej polovici sezóny získal Elneny na všetkých súťažiach päť gólov pre Basel; počas svojich dvoch a pol ročných období v klube mal celkom štyri. Elneny odišiel do Bazileja v januári 2013 od El Mokawloona v Egypte, spočiatku ako nervózny súdnik – “mal som jednu prevratnú pocit: strach, “povedal – ale po tom, čo urobil dojem, získal šesťmesačnú pôžičku. Bol tichý a plachý a všetci v Bazileji si vtedy pamätali, že žije v tieni svojho veľkého priateľa Mohameda Salah. Facebook Twitter Pinterest Mohamed Elneny oslavuje v novembri 2015 koncom zápasu Basilejskej ligy s Os Belenenses. Fotograf: Gualter Fatia / Getty Images Salah, ktorý sa pripojil k Bazileji z El Mokawloon v lete 2012, bol odchádzajúci a istý, vždy hovoril a žartoval.Elneny hovoril len v arabčine a Salah pôsobil ako jeho prekladateľ a veľký brat-štýl chaperone.

Elneny urobil dosť na to, aby získal štvorročný kontrakt na konci sezóny, pričom Basilej mu zaplatil 800.000 , ale paradoxne to bolo po tom, čo Salah v januári 2014 odišiel do Chelsea, že sa vynoril z jeho škrupiny. Elneny bola nútená hovoriť priamo s ľuďmi v klube; jeho angličtina sa zlepšila a jeho integrácia bola rýchla. Jeho angličtina je teraz veľmi dobrá.

Elneny začal hovoriť viac aj na ihrisku a on sa stal viac prítomnosťou. Spočiatku to bol hráč bez rizika, ktorý zvyčajne hľadá štvorcový alebo späť svoj postoj ako obrannejší stredopoliar v formácii 4-2-3-1.Ako prvý prijímajúci loptu od obrany však začal preukazovať svoju schopnosť poskytnúť platformu pre tím, aby hral s jednoduchými a naliehavými prechodmi.

Elneny nie je žiadny svalový enforcer, skôr inteligentný čitateľ hry, kto vie, kedy držať a kedy zachytiť. Je absolútnym tímovým hráčom, senom manažéra pre svoju prácu a nedostatok ega a on sa rozrástol najmä v tejto sezóne, v ktorej bol Baselom najlepším hráčom. ho s Alexandrom Franssonom, 21-ročným Švédom z IFK Norrkoping a poplatok Bazileja, ktorý dostal od Arsenalu, je pre nich významný. Napriek tomu neexistuje žiadny únik z pocitu, že sú vykuchaní, aby ho stratili. Elneny čerpá silu od svojej rodiny a svojej viery.Ženatý s malým synom a dieťaťom na ceste, je oddaný moslim, ktorý sa modlí päťkrát denne. “Alah sa rozhodol, že budem futbalista a že sa chystám podpísať na Bazilej,” povedal Elneny v rozhovore pre Radu. Aargauer Zeitung minulý rok. “Keď príde na rozhodovanie, počúvam ho. Ak je v určitom okamihu ponuka od iného klubu a Alah mi povie, aby som nešiel, nechodím. A to isté platí aj naopak. “

Elneny nie je typ, ktorý má prilákať nežiaducu publicitu ďaleko od poľa alebo byť rozptýlený jasnými svetlami mesta. V Bazileji žil vo vysokej obytnej veži, ktorá je súčasťou komplexu štadióna St Jakob-Park klubu; jeho dochádzanie do práce bolo prostredníctvom výťahu a eskalátora.Na ilustráciu svojho zamerania s očiam za studena uvažujme o epizóde na začiatku sezóny 2013-14, kedy sa Bazilej v treťom kvalifikačnom kole Ligy majstrov vyhral Maccabi Tel Aviv. tlak v Egypte na Elneny a Salah nehrali a Salah vyvolal politický rozruch, keď povedal, že nebude cestovať s tímom do Izraela. Zmení svoj názor, ale pred týmito obidvoma väzbami odmietol ruku s hráčmi Maccabi. Ellen si jednoducho položila hlavu a začala pracovať ako futbalista. On prešiel s pre-match handshakes. Facebook Twitter Pinterest Mohamed Elneny oslavuje s trofejou a synom, keď Bazilej vyhral Švajčiarsku super ligu v roku 2014. Rodina – a náboženstvo – sú základnými kameňmi jeho života.Fotografia: Michael Kienzler / Bongarts / Getty Images

Keď sa Elneny pripravuje na poslednú fázu svojej kariéry, existuje nevyhnutný záujem o jeho nedostatok skúseností v Premier League. Vynikal dobre v európskych väzeniach pre Basel proti Liverpoolu, Chelsea a Tottenham Hotspur.

Tí proti Liverpoolu v Ligy majstrov minulú sezónu boli vrcholom. Ellen zohral Anfield v poslednej skupine, keď Basel získal remízu, ktorú potrebovali na kvalifikáciu na Liverpoolovej výdavky za posledných 16 rokov, ale predchádzajúca kravata v St Jakob-Parku bola preňho rovnako citová.

v noci, keď jeho otec urobil prvý výlet z Egypta, aby ho sledoval a po slávnom víťazstve 1-0 bol na snímke objímať svojho syna so slzami v očiach. Elneny mal ďalší sen, ktorý mal s ním hrať.Pred dvoma mesiacmi, keď jeho otec prišiel do hry v Bazileji len druhýkrát, Elneny zaznamenal vyrovnanie proti Fiorentine v Europa League. Pútko medzi otcom a synom prebieha hlboko. Sú pripravení zdieľať ďalšie nezabudnuteľné momenty.