MFK Ružomberok – MŠK Žilina

Dohrávka 1. kola Corgoň ligy Medzi Ružomberkom a Žilinou sa Napokon skončila bez gólová. Zaujímavé stretnutie slovenského derby v nadstavenom čase vyrovnal domáci Tawamba Kana, který tím obral Žilinu o dva body.

V úvodných minútach bola aktívnejším Žilina, ale Prvú vážnejším akciu Mali Liptáci. V 8. minúte sa totiž do šance dostal Zošák, no bývalý hráč Žiliny Dúbravka neprekonala. Následne sa po presnom centri Ďubeka dostal do šance Tawamba Kana, no jeho hlavička preletela nad brvnom. V 12. minúte sa už Liptáci radovali z gólu, o který sa postaral po hrubej chybe Vavra Tomáš Ďubek – 1:0. Zhruba desiatej minút neskor Mohol kapitán Ruze Opäť potrestať chybu Žilinskej obrany, no jeho radosť prekazil brvno. Tlak Ružomberka pokračoval, no po polhodine hry mohli vyrovnať hostia. Po rohovom kope sa dostal do šance mladý obranca Denis Vavro, no jeho hlavičku Nikolič kryl. Vzápätí mal na druhej strane obrovskú šancu Tawamba, no jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Piaček. V 37. minute sa hostia tešili z vyrovnaním. Viktor Pečovský si pekne narazil s Jeličom a následnou strelou spoza šestnástky prekvapil Nikolic – 1:1. V závere Polčas mohli hostia Opäť skórovať, ale gólový center Mihálika Jelić za Nikolič nedostal.

Druhý Polčas začala Žilina Ako v najlepšom sne. V 49. minúte sa im totiž podarilo dostať do vedenia, keďže presný center z pravý strany zakončil Pich do brány – 1:2. O osem minút neskor Mohol vedenie hostí navýšiť Mabouku, no jeho strelu vytlačil Nikolič nad brvno. V Nasledujúci minútach sa hralo prevažne v strede Pola, no v 74. minute Mali domáci obrovskú šancu na odškodnením. Dúbravkov odkop spoza vlastnej šestnástky našiel na druhej polovici Tawambu, ktoreho ďalekonosný pokus tesne minul prázdnu bránu. Tempo hry rástlo nájmu v záverečných minútach. V 88. minute Mohol Majtán rozhodnutie zápas, ale jeho technický pokus Nikolič zneškodnil. Vzápätí mal po Ďubekovom centri z priameho kopu obrovskú šancu Zošák, ale jeho teč hlavou Dúbravka vystihol. Následne bolí domáci odmenení za ich obrovskú snahu vyrovnávajúcim Golo. Po dlhom odkop Nikolic podvihol Ďubek lopta na Tawambu, který krásnu prudkou strelou prekonal bezmocného Dúbravka – 2:2. Žilina teda v poslednych sekundách prišla o dva body, no každopádne deľba bodov je spravodlivej.