MFK Košice – FC Zlaté Moravce

Hľa pred očami nového reprezentačného kouča a bývalého lodivoda MFK Jána Kozáka sa jeho niekdajší zverenci predstavili v 1. kole doma proti Zlatým Moravciam. Dva góly si rozdelili na jeden v kazdom Polčas a zaslúžene vyhrali.

Aktívnejším začali Košičania, pár náznakovo šancí si vypracovali hneď v úvode. V 9. minute sa pokúsil PALIT Orávik, no neuspel a na druhej strane šance Bukat zmaril v SKLZ Pintér. Z priameho kopu skóre neotvoril ani Duda, proti bol Kuciak. Brankár ViOn-u mal prácu hľa v 19. mínu, Ked musel likvidovať nepríjemný padáčik. Aktívny Pintér pre zmenu unibet bonus našiel strelami iba Tofiloského. V 29. minúte sa však už skóre menilo. V šestnástke sa po presnom pase basista dostal k Lopte nebezpečný Viazanko a potvrdil schopnosť kanoniera. Pekným LOBO otvoril skóre – 1:0. Po polhodine hry mohlo byť pre domácich veselšie, ale jasný gól Haskiča z bránkovej čiary vykopávali Majerník.

Qatar Japan Asian Cup Soccer

Po zmene strán pálil s cieľom vyrovnať Bolinha, ale Macedonec brankár v službách MFK si poradil. Neskorý strieľal pre zmenu na opačnej strane Hovančík, no našiel ľan Pavlenda na zemi. Kuciak sa vyznamenal po hodine hry, Ked kryl strelu Dudu. Veľkú šancu zvýšiť vednom mal po Šinglárovom páse Haskič, ale sám pred brankárom bet-at-home bonus mieril iba do brvna. Vyrovnať teda Mohol ViOn. Tofiloski iba vyrazil strelu Saba, po následnom centri do ohňa hlavičkou Pribula pre zmenu do žrde. Hľa ked sa opticky či hostia aktívnejší, vyrovnať sa im nie a nie podariť. V závere Mohol predsa ľan prikrášliť Výsledok navrátilec Pačinda, ale v brejku minul bránu. Všetko však vyriešil Golo Napokon Oumar Diaby. Z uhla nečakal, kým sa niekto zo spoluhráčov uvoľní, ale prekvapivo strelou nedal Kuciak ziadna šanca – 2:0. Košice tak uspelo proti neobľúbenému super a berú tri body.