Melbourne City trounce Sydney FC ako W-League začína treskom

Melbourne City viac ako žil až po ich humbuk ako favoritov majstrovstiev tým, že začal život v W-League s výnimočným 6-0 thumping dvojnásobných šampiónov v Sydney FC.

Posilnený početnými nadpismi , všetci-hviezda mesta strane hit na zemi beží, spôsobiť klubovú rekordnú porážku na Sky Blues v Lambert parku v Sydney.W-League 2015-16 sezóny náhľad: zaujímavé a otvorené súťaže | Pete Smith Čítať viac

Najnovší ligový klub s šiestimi hráčmi austrálskeho národného družstva otvoril v dokonale dokonalom štýle štyri nezodpovedané ciele v počiatočnej polovici a dokonca chýba niekoľko individuálnych príležitostí .

Larissa Crummerová mala tú česť vymeniť prvý gól klubu po 11 minútach a pridala druhú, keď City skóroval svojich súperov s tromi gólmi za šesť minút neskoro v prvej polovici.  Kapitán Lisa De Vanna a teenagerka Beattie Goadová sa tiež dostali do výherného listu, zatiaľ čo Marianna Tabain spôsobila ďalšie rozpaky na Sky Blues tesne za hodinou známkou s piatym. Melbourne City zakončil bezchybný debut ako brankára Trudy Bourke zachránil pokutový trest od Teresy Polias a Melina Ayresová prišla na šiestu miesto v zranení.Facebook Twitter Pinterest Hráč z Canberry, Lydia Williamsová, viedol k úvodnému cieľu Brisbane na štadióne Suncorp.Fotografia: Bradley Kanaris / Getty Images

Mládežnící šampióni Canberra United boli ďalším veľkým klubom s menom, ktorý začal sezónu na zadnej nohe potom, čo utrpel stratu 2-1 proti vyčerpanému Brisbane Roar strane s niekoľkými očakávaniami pred sezónou . Prvé góly z Katriny Gorryho a Ruth Blackburnovej preukázali príliš veľkú rezervu pre Canberra, a to aj napriek tomu, že Michelle Heyman vytiahol gól pred prestávkou na štadióne Suncorp. pomohli, keď ich austrálsky brankár Lydia Williams urobil najjednoduchšie fumbles dovoliť gól. “” Vytvorili sme dostatok šancí na to, aby sme niečo dostali, “povedal Canberra tréner Rae Dower. “Mali sme dve hlúpe chyby od dvoch skúsených hráčov a to je niečo, čo nebudete vidieť ani jeden z nich po celú sezónu.” V sobotu sa Perth Glory rozhodol o tom, že sa zmení na poslednú veľkú finálnu porážku s víťazstvom 2-1 na víťazstvo nad Melbourne Victory.Matildas duo Caitlin Foord a Sam Kerr skórovali na každú stranu polčasu pre Glory, aby zrušili skorý gól Laury Spiranovic.

Adelaide United taktiež prišiel zozadu, aby získal 2-2 remízu doma proti poslednej sezónnych bojovníkov Western Sydney Wanderers.