Mátožné Plzeň prebrala Koubkova rétorika, v Brne sa zdvihla po prestávke

“Neviem, čím si vysvetliť, že sme do zápasu vstúpili tak mdlo a ospalo. Prvý polčas bol zlý, bez pohybu i agresivity v súbojoch. Hráči si pravdepodobne mysleli, že to pôjde samo. V kabíne sme na to zareagovali rétorikou a potom sme mohli byť spokojní, “popisoval plzeňský kouč.

Jeho tímu utiekol prvý polčas napriek tomu, že v ňom udrel ako prvý. Plzni pomohla penalta, ktorú získal Milan Petržela po zákroku Lutonského.

“Spracoval som si balón, pokrýval som si ho a on ma kopol z boku do členku. Bolo to aj dosť počuť, takže to bolo celkom jasné, “tvrdil plzeňský záložník.

Daniel Kolář následný kop premenil, ale namiesto povzbudenie hostia ešte viac zleniveli.Výsledkom boli trefy Briganti a Lutonského, ktorými si Brno vzalo vedenie.

“Nechali sme rozvíjať ich akcie. Mali sme ich prerušiť na polke pokojne aj za cenu faulu, keď to nešlo čisto. To sa nám nedarilo a oni nás potrestali, “líčil Petržela.

Smer zápasu zmenilo až prestávky vystúpenie kouča:” V takýchto chvíľach musí prísť nejaký impulz, hráči si to potom uvedomí. Niekedy sa to musí rozbehať na silu a to sa podarilo. “

Pomohlo tiež nasadenie útočníka Stanislava Tecla, ktorý krátko po pauze vyrovnal. Pri nepodarenom výbehu gólmana Hladkeho mal ľahkú prácu.

“Asi si myslel, že balón trochu viac skĺzne, ale ako bola tráva suchá, tak sa zastavil.Som rád, že mi to vyšlo, “priblížil svoj lob muž, ktorý sa v Plzni stále perie o miesto.

” Dnes zabodoval, do obrany Brna priniesol veľký nepokoj, “pochválil ho Koubek.

Oživenie sa však netýkalo iba Tecla, celá Plzeň zrazu hrala ako v dobe svojej najväčšej slávy: útočne, sebavedome a hlavne nebezpečne. O víťazný gól sa postarali krajné obrancovia – Limberský predložil loptu mäsiara, a ten ho upratal do brány.

“Zvýšili sme agresivitu, vyhrávali sme osobné súboje, zjednodušili sme hru. Dávali sme dlhé balóny za obranu, zbytočne sme to nepřekombinovávali. To bol zlom, “povedal Petržela, ktorý si cenil odpovede svoje party na nepriaznivý vývoj. “Ukázali sme, že sme mančaft.Do druhého polčasu sme vliezli s tým, že to chceme otočiť a bolo to vidieť. “

Plzenskí zároveň ukončili jedenáctizápasovou domáci neporaziteľnosť Brna, ktorá sa tiahla od poslednej návštevy Viktorie.

” Ale Brno je určite nepríjemné mužstvo. Majú mladé chlapcov, ktorí sa snažia a lietajú, Zavadil im dobre rozdáva balóny, “ocenil Petržela soka.

Tentoraz však viac platila plzenská skúsenosť, ktorú v závere prišiel podporiť aj Pavel Horváth, ktorý v lige nastúpil po mesiaci .

“Išiel tam, aby upokojil hru, a účel splnil. Zatiaľ je to hráč na špeciálne situácie a nanajvýš na dvadsať, tridsať minút. Ešte musí dotrénovať, “podotkol kouč Koubek.