Marco Fu pečuje štvrťfinále na majstrovstvách sveta

Marco Fu sa stal prvým hráčom, ktorý si rezervoval svoje miesto vo štvrťfinále v The Crucible v Sheffielde v tomto roku tým, že vyhral tvrdý stretnutie s najlepším z 25 s kvalifikáciou Anthony McGill 13-9.

Fu, 14. ročník majstrovstiev sveta, prekonal kúzelnú ponuku Scot McGill, ktorý v prvom kole vybojoval minulý rok porazený finalista Shaun Murphy, ktorý sa už tretíkrát dostal do svojej kariéry A po prvýkrát za desať rokov. 38-ročný z Hongkongu vo večerných hodinách viedol 9-7 a vyhral štyri z nasledujúcich šiestich snímok, ktoré mu pomohli s vynikajúcou futbalový Bet365 bonus prestávkou v storočí V štvrtom rámčeku noci, aby uvidil svojho mladšieho súpera.

McGill, 25, otvoril večerné sedenie s prestávkou 97 na zníženie nedoplatkov na 9-8, ale Fu odpovedal s prestávkou 56 na opätovné získavanie dvojramenného vodiča pri 10-8.Fu vyzeral neisto, keď McGill uzavrel nasledujúci snímok 62-15, aby sa stal 10-9, ale zotavil sa s breakmi 100, 55 a 69, aby si dal ďalšie tri a dal zápas do postele. Pokračovanie v piatok Na 5 – 3 za sebou, McGill vyhral prvé tri snímky za deň, aby šiel 6-5 vpredu. Fu potom vzal ďalšie dva predtým, než McGill získal dva snookery, ktoré si vyžiadal, aby získal maratón 14. snímku a úroveň skóre znovu. Mark Williams, dvakrát šampión, bol tvrdo zatlačený kvalifikátorom Michaelom Holtom, Aby sa v sobotu popoludní dostal do finálového zasadnutia druhého kola.Williams, šťastný, že sa ocitol na úrovni 4-4, vstúpil do druhého sedenia, keď sa vrátil z 1-4, vyhral prvé dva snímky večera vďaka prerušeniu 87 a 61, aby otvoril vedenie 6-4.

Ale Holt, ktorý ohromil Neil Robertson v prvom kole, ešte nebol dokončený, odpovedal s prelomením 83, aby dal ďalšie a vyrovnanie zápas opäť na 6-6. Iba potom Williams, víťaz v rokoch 2000 a 2003, vzal na začiatok po prerušení 64, aby vzal 13. rámček tým, že posledné tri snímky, posledný bol zabezpečený prerušením 68.

Ali Carter si v sobotu ráno vezme dva závody do posledného kola druhého kola proti veteránovi Alanovi McManusovi.Carter, bývalý víťaz, vyčnieval dlhú a bezpečne ovládanú reláciu s výhodou 9-7, pričom McManus sa obzvlášť cítil rozrušený stôl.

Kvalifikátor Sam Baird skončil s prelomením 85, aby na konci úvodného zasadnutia svojho druhostupového zápasu postavil bývalého majstra sveta Mark Selby na 4-4.