Lizzie Armitstead hity späť: Milujem môj šport, ale nikdy by som to podvádzať

Britská cyklistka Lizzie Armitsteadová, ktorá v pondelok uspela v snahe odstrániť jeden z troch testov na zmeškanú drogovú problematiku, ktoré by jej videli ako olympijské hry v Riu, spustila emocionálnu obranu svojho správania a trvala na tom, že nepodvádza .

Pokus o vysvetlenie podrobností po prvýkrát okolnosti za jej tromi zmeškanými testami, z ktorých prvý bol vyňatý z rekordov po vypočutí na rozhodcovskom súde pre šport, položil Armitstead aj niektoré z vraždu na dvere britskej cyklistiky. Povedala, že po dvoch štrajkoch pod systémom pobytu v Spojenom kráľovstve, ktorý vyžaduje, aby športovci uviedli, kde sú na jednu hodinu denne a aby boli k dispozícii na testovanie, zaviesť zamestnanca, ktorý by jej pomohol v decembri 2015.Povedala však, že Simon Thornton neskôr opustil riadiaci orgán tri týždne pred tretím zmeškaným testom a nebola informovaná. “Mali sme pravidelný kontakt a pomohol by mi s akýmikoľvek problémami, účinne bol mechanizmom zabezpečeným proti výpadkom. Od stretnutia s Ukadom moje aktualizácie boli také detailné a špecifické, ako by mohli byť, “povedala v zdĺhavom osobnom vyhlásení.

” Keby bol Simon naďalej na mieste, mohol by sa mu zabrániť nasledujúci dohľad. Moje nocľah (posteľ, v ktorom som spala ráno testu) bola správna, ale nepodarilo sa mi zmeniť jednohodinovú skúšobnú pozíciu. Zrejme bolo nemožné byť v oboch lokalitách.

“Tu verím, že mám právo na súkromie.Moja osobná rodinná situácia v čase testovania bola neuveriteľne ťažká, lekárske dôkazy poskytnuté v mojom prípade neboli Ukadom napadnuté, akceptovali okolnosti, v ktorých som bol. ” Cyklistika nechala na svojom mieste podporný systém podobný tomu, ktorý bol dohodnutý, hoci Thornton odišiel “za hranicami” a pomohol jej s jej programom pobytu.Jeho úloha v tejto afére bola podrobená kontrole, rovnako ako metódy Ukad, potom, čo rozhodol, že tri štrajky by mali byť všetky ratifikované predtým, než bol vyhodený Cas.

Armitstead, ktorý získal striebro v cestného preteku v Londýne a snaží sa ísť o jeden lepší v Riu, uviedol, že prvý štrajk bol Casom správne zrušený, lebo dôstojník kontroly dopingu v Ukade neusiloval dostatočne na to, aby sa s ňou spojil. “Bol som v hoteli, ktorý som uviedol. DCO neurobil to, čo bolo rozumné alebo potrebné na to, aby som ma našiel. Nasledujúci deň som bol testovaný, tento test bol negatívny, “povedala. “Volanie mobilného telefónu športovca nie je metóda schválená Ukadom, ktorá sa snaží nájsť športovca. Ako taký nie je argument proti mne, že som spal s mojim telefónom na tichom, aby sa nerušil miestnosti-kamarát.Jednoducho povedané, bola som k dispozícii a som ochotná poskytnúť vzorku pre Ukad. “Druhá, povedala, bola skôr” zlyhaním pri podaní “ako skramaným testom. “Ukad sa nesnažil vyskúšať, namiesto toho to bol administratívny spot-check. Zistili rozpor medzi nocľahom a ranným časovým priestorom. Zaneprázdnená doba po majstrovstvách po svete znamenala, že som nemal pevné plány a ako taký sa veľmi rýchlo menil adresu a plány. Urobil som chybu. Bola to čestná chyba, skôr ako snaha oklamať niekoho. “Povedala, že mnohí ďalší športovci urobili podobné chyby a podali test neskôr tento týždeň.Poukázala tiež na jej čistý profil krvi a skutočnosť, že bola tento rok 16-krát testovaná. “Dúfam, že som objasnil, že rodina prichádza pred cykloturistikou, nie som obscene nasmerovaný k úspechu v cyklistike, milujem svoj šport, ale nikdy by som o to nevedel.”

Armitstead tvrdil, že jej štát mysle a rodinnej núdzovej situácie mala Ukad vziať do úvahy pri hodnotení tretieho zmeškaného testu. “Psychiaterské posúdenie mojej mysli vtedy bolo v rozpore. V mojej obrane som sa venoval traumatickému času a zabudol som zmeniť krabicu na formulári. Nie som robot, som členom rodiny, moja angažovanosť voči nim je nad mojou angažovanosťou na bicykli.To sa nezmení a v dôsledku toho sa o tom ďalej nebudem zaoberať, naše utrpenie nemusí byť súčasťou verejného procesu. “Debata okolo neúspešných testov Armitteda, ktoré viedli k dočasnému pozastaveniu od 11. júla vyvolal zvýšené obočie medzi niektorými kolegami atlétmi. Ale jazdec Otley, ktorý je majstrom sveta v závode na cestách, opäť trval na tom, že je čistá. “Milujem šport a hodnoty, ktoré predstavuje. Bolí ma, aby som zvážil niekoho, kto by spochybnil moje vystúpenia, “napísala. “Integrita je niečo, v čom sa snažím v každej časti môjho života. Je mi ľúto, že spôsobil, že niekto stratil vieru v šport.Nenávidím predátorov a to, čo urobili pre šport. “Celé vyhlásenie Lizzieho Armitsteda píšem toto vyhlásenie vlastnými slovami, čo som chcel robiť od samého začiatku.

Je pochopiteľné, že ľudia majú otázky, na ktoré chcem odpovedať otvorene a čestne. Dúfam, že ľudia pochopia, že hovoriť s novinármi je nevyhnutnou súčasťou mojej práce, hovoriť priamo verejnosti vo vyhlásení ako je tento, ktorý nebol duchom napísaný alebo formovaný niekým iným, je neslýchané.

I chcem prevziať zodpovednosť za túto správu, to je môj život a nie hra titulkov. Chcem uviesť fakty, ale tiež sa pokúsiť vysvetliť svoju situáciu ďalej.Verím, že toto vyhlásenie vďačím športovým fanúšikom, ľuďom, ktorí milujú šport ako ja.

Ako osemnásťročná školáčka som bol pred deviatimi rokmi informovaný o mieste pobytu. Odvtedy sa systém vyvinul a rozvinul, po októbri 2015 som to uznal a požiadal som o ďalšie vzdelanie z Ukadu, vrátim sa k tomu neskôr.

Poslaním môjho pobytu súhlasím s tým, že ľudia prichádzajú do môjho domu alebo hotel a odoberanie vzoriek krvi a moču.Je to súčasť môjho športu, ktorý podporujem a srdečne podporujem.

Ak chcete pridať nejaké pozadie predtým, ako vysvetím konkrétne detaily troch “úderov”.

krát v roku 2016. Mám jasný a platný krvný pas (podrobnejšie použitie hľadania dopingových porušení hľadaním trendov a anomálií v mojich krvných hodnotách).

Mám bol testovaný po každom víťazstve v tejto sezóne.

Ja som na ceste asi 250 dní v roku, s približne 60 dňami pretekov.

Nikdy som testoval pozitívne na zakázanú látku.

Nikdy som neprijal zakázanú látku.

Predložím fakty o troch “štrajkoch”.

Švédsko: 20. august 2015

Ukad je povolené maximálne dva týždne, aby vás informovali o “štrajku :.Keď som dostal list od Ukadu, hneď som to spochybnil s písomným vysvetlením, to nebolo prijaté v predvečer, keď som cestoval do Ameriky na moje majstrovstvá sveta.V tom čase som nemal žiadne právne poradenstvo ani externú podporu.

Minulý týždeň: CAS som rýchlo a jednomyseľne rozhodol v mojej prospech a oslobodil ma od akéhokoľvek nesprávneho konania, pretože:

>

Bol som v hoteli, ktorý som uviedol.

DCO neurobil to, čo bolo rozumné alebo potrebné nájsť.

bolo to negatívne.

Volanie mobilného telefónu športovca nie je metóda schválená Ukadom, ktorá sa snaží nájsť športovca, a preto nie je proti mne argument, že som spal s mojim telefónom na tichom mieste, aby som “

Jednoducho som bol k dispozícii a som ochotný poskytnúť vzorku pre Ukad.

Druhý štrajk: október 2015

ako “chýbajúci test” to bolo v skutočnosti “zlyhanie podania”. Ukad sa nesnažil otestovať, namiesto toho to bola administratívna kontrola na mieste.Zistili rozpor medzi nocľahom a ranným časovým úsekom. Zaneprázdnená doba po mistrovstve sveta znamenala, že som nemal pevné plány a ako taký sa veľmi rýchlo menil adresu a plány. Urobil som chybu. Bola to čestná chyba, skôr ako snaha oklamať niekoho. Je to chyba, že mnohí športovci, ktorí sú úprimní so sebou, budú pripustení, že sa stali sami. Skúšal som Ukad neskôr tento týždeň a priniesol som negatívny výsledok. V decembri 2015 som sa stretol s Ukadom a britským cyklom, aby som prerokoval plán podpory s cieľom vyhnúť sa tretej potenciálnej “štrajku”.

Simon Thornton z British Cycling bol zriadený, aby skontroloval moje miesto pobytu dvakrát za týždeň. Mali sme pravidelný kontakt a pomohol by mi s akýmikoľvek problémami, v skutočnosti bol mechanizmom zabezpečeným proti výpadkom.Od stretnutia s Ukadom sa moje aktualizácie nachádzali tak podrobne a konkrétne, ako môžu byť. Pokúsim sa čo najviac vystihnúť moje miesta, aby som sa vyhla akýmkoľvek ďalším problémom. Bohužiaľ sa tento systém rozpadol 9. júna, keď sa Ukad pokúsil vyskúšať moju hodinu a nebol som tam, kde som mal povedal by som. Simon Thornton opustil BC tri týždne pred mojím štrajkom bez toho, aby ma nikto neoznámil. Pracovali sme v rámci politiky “žiadna správa nebola dobrá správa”, ako som načrtol v mojom podpornom pláne s Ukadom.

Keby bol Simon ešte stále na mieste, mohol sa zabrániť tomuto dozoru.Moje nocľah (posteľ, v ktorom som spala ráno testu) bola správna, ale nepodarilo sa mi zmeniť jednohodinovú skúšobnú pozíciu, bolo to zjavne nemožné v obidvoch miestach.

je miesto, kde verím, že mám právo na súkromie. Moja osobná rodinná situácia v čase testovania bola neuveriteľne ťažká, lekárske dôkazy poskytnuté v mojom prípade neboli Ukadom napadnuté, akceptovali okolnosti, v ktorých som bol.

Ukad vnímal, dostatočne “extrémne” na to, aby mi pomohlo z nedbalosti.

Psychiaterské posúdenie mojej mysli v tej dobe bolo v rozpore.V mojej obrane som sa venoval traumatickému času a zabudol som zmeniť krabicu na formulári. Nie som robot, som členom rodiny, môj záväzok k nim prichádza znova môj záväzok k bicyklovaniu.To sa nezmení a v dôsledku toho nebudem diskutovať ďalej, naše utrpenie nemusí byť súčasťou verejného procesu. Dúfam, že som objasnil, že rodina prichádza pred cykloturistikou, som nie je obscventne riadený k úspechu pri jazde na bicykli, milujem môj šport, ale nikdy by som to podvádzať.

Na záver:

V súčasnosti mám jednu chybu v podaní a jeden zmeškaný test. / p>

Dôvod, prečo to nebolo verejne diskutované až doteraz, je to, že som mal právo na spravodlivý proces v CAS, je jasné, že senzačné titulky majú škodlivý účinok na akýkoľvek právny prípad.

V dňoch nasledujúcich po odhaleniach v tlači moja rodina a ja sme boli obeťou niektorých neuveriteľne bolestivých komentárov.

Požiadam ľudí, aby sa na chvíľu dostali do mojej obuvi, som športovec aby som urobil maximum, som čistý športovec.Som svetová šampión ženskej preteky, pracujem v úplne inom prostredí ako väčšina športovcov v testovacom bazéne. Som tréner, pracujem mimo britskej cyklistiky a jej systémov, pretekám za ženský tím, ktorý nemá rozpočet, ktorý by zodpovedal mužskému tímu svetového turné, ktorý má personál špeciálne na mieste, aby podporil jazdcov s miestom pobytu. Nechcem sa ospravedlniť, urobil som jednu chybu, ktorá bolo zaznamenané v “mieste kontrole” moja druhá štrajk prišiel v čase, keď ktokoľvek, kto žije a miluje ich rodinu pochopiť môj dohľad. Je to tak jednoduché ako zaškrtnutie nesprávneho políčka na formulári. Milujem šport a hodnoty, ktoré predstavuje, bolí ma, aby som zvážil niekoho, kto by spochybnil moje vystúpenia. Integrita je niečo, v čom sa snažím v každej časti môjho života.Budem držať hlavu v Riu a robím čo najlepšie pre Veľkú Britániu. Je mi ľúto, že spôsobujem, že niekto stratí vieru v šport, som príkladom toho, čo môže tvrdá práca a odhodlanie dosiahnuť. Nenávidím predátorov a to, čo urobili pre šport.

Ktokoľvek z “Twitter armády” číta toto, urob si láskavosť a ísť na jazdu na bicykli. Je to najkrajšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste si vymýšľali svoju myseľ.