Liverpool a Bazilej sa v priamom súboji stretnú o postup

Jedným zo šlágrov utorkového programu záverečných kôl skupinovej fázy Ligy majstrov je bezpochyby stret Liverpoolu s Bazilejom. Ak si domáci Reds chcú predĺžiť svoju účasť v milionárskej súťaži aj po zimnej prestávke, musí bezpodmienečne vyhrať …

Je to napokon na deň presne desať rokov, kedy Liverpool potreboval v obdobnej pozícii zvíťaziť nad gréckym Olympiakosom rozdielom dvoch gólov. Vtedy iba štyri minúty pred koncom rozhodol svojou typickou delovkou Steven Gerrard, ktorý upravil skóre na konečných 3: 1. Hrajúci legenda Liverpoolu má teraz šancu históriu zopakovať. Napriek tomu manažér Steven Rodgers kládol pred zápasom tlak skôr na nastupujúcej hráčsku generáciu než svojho starnúceho kapitána. “Čo sa týka Stevena, nemôžeme sa na neho všetkými silami upínať, malo by predovšetkým ísť o tímový výkon.”

“Potrebujeme, aby svoju hru pozdvihli ostatní hráči, aby prevzali zodpovednosť a stali sa katalyzátorom dobrého výsledku, nie všetko hodiť na jeho (Gerrardova) bedrá,” pokračoval Rodgers. “Na svete je takto špičkových hráčov len pomenej, takže keď niekoho takého máte v tíme, zodpovednosť na ňom visí ešte viac, ale v našom to nikdy nebolo naším cieľom. Aby sme večer získali potrebný výsledok, potrebujeme dobrý výkon všetkých hráčov. Toto je ich šanca zapísať sa do histórie, “burcuje manažér Liverpoolu, ktorý si zrovna prechádza dosť ťažkým obdobím, čo potvrdil aj cez víkend domáci bezgólovou remízou so Sunderlandom.

Kouč Bazileja Paulo Sousa hodlá Liverpoolska zdatnosť obstáť v takto náročnom zápase pod tlakom nutne vyhrať. Hoci v posledných dvoch kolách na Anfield Road anglický celok dokázal udržať čisté konto, jeho sebavedomie zostáva značne krehké. “Chceme ich dostať pod tlak, pretože v našom predchádzajúcom vzájomnom zápase (Bazilej vo Švajčiarsku zvíťazila 1: 0) sme ovládali hru a vytvárali si dobré príležitosti. Niečo také chceme predviesť aj teraz. Osobitý výkon s ambíciami, zaujatím či už s loptou či bez neho, a spôsobovať súperovi nepríjemnosti, ktoré nám vytvoria šance v tomto zápase skórovať, “dodal Sousa na záver.