Limberský už nie je kapitánom Plzne a dostal rekordnú pokutu

Vedenie Viktorie Plzeň zbavilo reprezentačného beka Davida Limberského kvôli autonehode v opitosti funkcie kapitána tímu a udelilo mu najvyššiu pokutu v histórii klubu. Akékoľvek ďalšie porušenie profesionálnej zmluvy by podľa generálneho manažéra Adolfa Sadko malo pre hráčovo pôsobenie vo Viktórii fatálne následky. Limberský trest od klubu prijal a za svoje správanie sa ospravedlnil.

“Z pohľadu klubu sa jedná o úplne neprijateľné porušenie profesionálnej zmluvy, pre ktoré jednoducho nie je poľahčujúca okolnosť. David Limberský bol s okamžitou platnosťou zbavený funkcie kapitána tímu, udelená pokuta je potom niekoľkonásobných doterajších najvyšších finančných trestov vo Viktórii Plzeň,” uviedol v tlačovom vyhlásení Šádek .

Limberský tri dni po tom, čo v nedeľu jedným gólom prispel k výhre národného tímu v kvalifikačnom dueli v Lotyšsku (2: 1) a na postup na európsky šampionát, zasadol v opitosti za volant. V Prahe na Smíchove v noci zo stredy na štvrtok nabúral svoje luxusné auto a podľa policajtov sa snažil od nehody utiecť a vyhrážal im. Jednatřicetiletému hráči v krajnom prípade môže hroziť až trojročné väzenie.

Vedenie Viktorie s hráčom incident dlho riešilo. “Pre naše závery Bet365 neboli, ani nebudú rozhodujúce informácie z médií, v túto chvíľu sme nebrali do úvahy ani správy z doterajšieho vyšetrovania polície. Naším jediným meradlom je profesionalita a vystupovanie hráčov Viktorie Plzeň, ktorým by mal ísť David čoby doterajší kapitán príkladom,” vyhlásil Šádek.

Naznačil, že prípadný ďalší prehrešok by mohol znamenať koniec Limberského vo Viktórii. “Jeho stredajšie rokovania je jednoducho neakceptovateľným prehreškom, ktorý sa u žiadneho Bet365 hráča Viktorie Plzeň nebude opakovať. Dávidovi bolo jasne oznámené, že akékoľvek ďalšie porušenie profesionálnej zmluvy bude mať pre jeho ďalšie klubové pôsobenie fatálne následky,” dodal Šádek.

Limberský trest prijal. “Urobil som strašnú hlúposť a dobre si uvedomujem, že pre moje správanie neexistuje ospravedlnenie. Napriek tomu by som sa ospravedlniť chcel – a to ako trénerom a spoluhráčom, vedenie a partnerom klubu, fanúšikom Viktorky aj všetkým tým, ktorí mi napríklad v Bet365 drese národného tímu drží palce , “vyhlásil Limberský a dodal, že je pripravený plne spolupracovať pri vyšetrovaní prípadu.

“Mrzí ma, že som toľko ľudí sklamal, a je mi jasné, že ich dôveru budem späť získavať veľmi dlho. Aj tak sa o to ale pokúsim. V tejto chvíli Napínaním všetky sily na to, aby som čo najskôr mohol odvádzať adekvátne výkony na ihrisku , “doplnil ľavý obranca. Dnes dopoludnia Limberský trénoval s tímom a bude pripravený nastúpiť do nedeľného ligového Bet365 duelu v Příbrami.

Šádek verí, že sa Limberský zo všetkého poučí. “Dnešné rozhovor pre neho nebol príjemný. V konečnom dôsledku je celá situácia poučením aj pre nás. Kto nie je schopný pochopiť, aké povinnosti a nároky vyplývajú zo statusu hráča Viktorie Plzeň, nemá v Doosan Arene čo hľadať,” dodal Šádek s tým, že s nulovou toleranciou voči disciplinárnym prehreškom bol dnes oboznámený tiež zvyšok tímu.